Pracovní skupina F1 bude vyšetřovat platové stropy jezdců

Pracovní skupina F1 bude vyšetřovat platové stropy jezdců

Vedení formule 1 vytvoří pracovní skupinu, která bude zahrnovat řidiče, aby vyhodnotila možnost zavedení přísnější finanční kontroly nad platovým ohodnocením jezdců.

Formule 1 se dlouhodobě snaží snížit náklady a poprvé v této sezoně zavede rozpočtové stropy.

V reakci na pandemii covidu-19 byl zaveden roční rozpočtový strop ve výši 145 milionů dolarů, což je snížení počátečních 175 milionů dolarů, jenž byly navržené koncem roku 2019.

Tato částka se v příštím roce sníží na 140 milionů dolarů a poté v roce 2023 na 135 milionů dolarů. Formule 1 chce tímto zmírnit dopady finančního skoku, který by mohl nastat.

Existuje však několik výjimek, zejména náklady související s marketingem, platy závodních jezdců a náklady na tři nejvýše placené pracovníky v týmu.

Hlavní představitelé formule 1 se setkali ve čtvrtek, aby diskutovali o několika věcech, schválili zmrazení motoru od roku 2022, Velké ceně Portugalska dali zelenou a vyjádřili podporu několika sobotním sprint závodům.

Ratifikován byl také návrh, aby dodavatel pneumatik Pirelli měl 30 dní na testování 18palcových pneumatik namísto 25 dnů. Taktéž byly stanoveny klíčové parametry, které budou muset nové motory pro rok 2025 splňovat.

Určitá pozornost byla věnována také konceptu zavedení finanční kontroly nad platy klíčových pracovníků šampionátu.

Během jednání byla předložena celá řada témat „o kontrole nákladů a o tom, jak lze dosáhnout tohoto cíle v nadcházejících letech,“ potvrdila formule 1.

V rámci této kontroly bude vytvořena pracovní skupina, která bude zahrnovat i samotné řidiče. Na jejich programu bude projednávání smluv vysoce placených řidičů a nejvyšších funkcionářů týmů.“

Sdílejte na:
Zavřít