Poslední den předsezónních testů těsně ovládl Vettel

Poslední den předsezónních testů těsně ovládl Vettel

Poslední den testů ovládl Sebastian Vettel, následovaný Lewisem Hamiltonem a Valtterim Bottasem.

Stáje měly poslední den na vyzkoušení svého monopostu předtím, než se 15. března rozsvítí zelený semafor, který nám odstartuje první trénink v Austrálii a i novou sezónu.

Nejrychlejším pilotem dne byl Sebastian Vettel, který dokázal překonat čas svého kolegy ze středy a zajel i nejlepší čas předsezónních testů 1:16.221. Problémy se ani tentokrát nevyhnuly Ferrari, když Němec necelé dvě hodiny před koncem testů odstavil svůj monopost na trati kvůli elektrickým problémům a italský tým následně potvrdil, že už se na trati neukáže. Počítadlo kol se u Sebastiana Vettela zastavilo na čísle 110.

Těsně za Sebastianem Vettel skončil úřadující mistr světa Lewis Hamilton, který se svým časem 1:16.224 ztratil pouhé tři tisíciny sekundy. Jeho týmový kolega Valtteri Bottas skončil na třetím místě. Mercedes odkroužil dohromady 132 kol.

Čtvrtý skončil Nico Hülkenberg a celkově s Danielem Ricciardem odjeli 103 kol.

Red Bull měl po včerejší havárii Gaslyho co dělat, aby dnes mohl vyjet Max Verstappen. Bohužel měl problémy s převodovkou a odjel jen 29 kol.

Střed pole je vyrovnaný – rozdíly mezi mezi jezdci na pátém až devátém místě byly tři desetiny sekundy. Celkově červené vlajky zavlály pouze třikrát.

Kdo bude nejrychlejší v Austrálii? To se dozvíme za necelé dva týdny.

Sdílejte na:
Zavřít