Policie zareagovala na e-mail o sabotáži Hamiltona

Policie zareagovala na e-mail o sabotáži Hamiltona

Tým Mercedes požádal policii o prošetření anonymního e-mailu, který tvrdil, že vůz Lewise Hamiltona byl „sabotován. Email byl poslán po VC Kanady od někoho, kdo se vydával za zaměstnance Mercedesu.

Šéf týmu Toto Wolff pří nedávné VC Španělska slíbil, že na korespondenci, kterou údajně zaslal nespokojený zaměstnanec Mercedesu s názvem „potenciální rozsudek smrti pro Lewise“, zareaguje „plnou silou“.

E-mail byl zaslán Wolffovi, řediteli F1 Stefanu Domenicalimu, prezidentovi FIA Mohammedu Ben Sulayemovi a dalším významným hráčům v paddocku. E-mail přisel 10. června, den po VC Kanady, závodu, kdy Hamiltona v předposledním kole předjel týmový kolega George Russell.

Mercedes o 48 hodin později vzkaz nahlásil úřadům.

Northamptonshirská policie sdělila tiskové agentuře PA: „Northamptonshirská policie obdržela 12. června hlášení týkající se e-mailu, který byl rozeslán v rámci týmu Mercedes AMG F1. Žádné spáchaní trestného činu nebylo zjištěno, nicméně byly poskytnuty rady na případné další e-maily.“

Podle informací Sky Sport policie požádala Mercedes, aby jí v budoucnu hlásili jakékoliv podobné činnosti, zatímco Stříbrné šípy si údajně najaly vlastní vyšetřovatele, kteří se budou touto záležitostí zabývat, což bude probíhat souběžně s případným budoucím policejním vyšetřováním. E-mail obvinil Wolffa z „pomstychtivosti“ a uvedl, že 52letý Rakušan „dělá všechno možné, aby se Hamiltonovi pomstil“ za to, že se rozhodl jít k týmu Ferrari.

Wolff, který trvá na tom, že e-mail nepochází z jeho organizace, minulý pátek řekl, že pokud si „šílení konspirační teoretikové“ myslí, že tým pracuje proti Hamiltonovi, tak ať navštíví psychiatra. Po nedělním závodě ve Španělsku, v němž Hamilton konečně dosáhl svého prvního podia v sezóně a překonal svého týmového kolegu, svůj postoj Wolff zopakoval.

Toto Wolff řekl: „Pro tyhle konspirační teoretiky mám nulový respekt, protože nemají mozky. Chceme auto, které vyhrává závody a šampionáty a kdo to nechápe, měl by sledovat jiný sport. Je dobré vidět, že má Lewis skvělý víkend, protože už to byla chvíle, co byl na koni a strategie pracovala proti němu. Ale dnes to vyšlo v jeho prospěch, takže jsem rád, že pro něj máme to pódium, protože už je to nějaká doba.“

Sdílejte na:
Zavřít