Pole F2 v Monze prořídne, chybí tři vozy

Pole F2 v Monze prořídne, chybí tři vozy

Tragická havárie v belgickém Spa zapříčinila, že se na startovní rošt závodů Formule 2 v Itálii postaví pouze 17 monopostů.

Startovní pole Formule 2 o nadcházejícím víkendu na italské Monze prořídne. V důsledku tragické havárie v hlavním závodě v Belgii, při které zahynul francouzský závodník Anthoine Hubert, budou chybět celkem tři vozy.

Tým BWT Arden, pro nějž Hubert v sezóně 2019 závodil, nasadí pouze jeden vůz pro Tatianu Calderón. Startovní číslo 19, které patřilo Hubertovi, nebude v Itálii obsazeno.

Jediný vůz nasadí rovněž český tým Sauber Junior Team by Charouz. Chybět bude č. 12, s nímž závodí Juan Manuel Correa. Američan se po belgické havárii zotavuje. Podle posledních zpráv operace nohou dopadla dobře, čeká jej však dlouhá rekonvalescence. Zničený vůz přitom v krátké týdenní pauze mezi víkendy v Belgii a Itálii nebyl nahrazen.

Chybět bude jeden monopost také týmu Trident. Jde o vůz Giuliana Alesiho, jehož havárie v úseku Raidillon odstartovala zmiňovanou vážnou havárii ve Spa. Kvůli vyšetřování přitom tento monopost zůstává zabaven belgickými orgány.

Alesi se však na roštu objeví, místo mu uvolní týmový kolega Ralph Boschung, jenž se v letošní sezóně potýká s finančními problémy.

Sdílejte na:
Zavřít