Podle Steinera už není žádný tým, který by zaostával

Podle Steinera už není žádný tým, který by zaostával

Šéf americké stáje Haas Guenther Steiner řekl, že první dva závody sezony 2023 ukázaly, že se již na startovním roštu nevyskytuje žádný tým, který by byl jasným outsiderem.

Často jsme byli ve formuli 1 svědky toho, že některý z týmů výrazněji zaostával za ostatními. Takový osud potkal Haas v roce 2021, když odepsal vývoj tehdejšího vozu a soustředil se až na další sezonu a nové předpisy.

Pravidelně pak několik posledních let zaostával za ostatními Wiliams, ale po závodech v Bahrajnu a Saudské Arábii se ukázalo, že už neexistuje nikdo, kdo by kandidoval na nejpomalejší tým na startovním roštu.

„Bavili jsme se o tom, že v současné době je pro středopolové týmy k dispozici jen malý počet bodů a od šestého místo je to všechno střed pole, nikdo není pozadu. Musíme využít každou příležitost,“ řekl Steiner.

„Myslím, že momentálně jsme na konci druhé poloviny startovního pole, ale každý závod se to může promíchat. Jediné co teď můžeme dělat, je tvrdě pracovat a snažit se nedělat chyby, protože ty budou stát draho.“

AlphaTauri a McLaren jsou jediné dva týmy, které v úvodních dvou závodech nezískaly žádné body. To se budou snažit změnit během nadcházejícího závodního víkendu v Austrálii. V Melbourne si Haas odbyl svou premiéru v sezoně 2016 a ve svém prvním závodě získal  působivé šesté místo.

„Nikdy na náš debut nezapomenu. Vzhledem k tomu, že to pro nás byl první závod, tak jsme měli několik problémů, protože pro nový tým je to vždy velmi těžké. Pokaždé, když tam jdu, si na ten okamžik vzpomenu. Lidé, kteří toho byli součástí, si to stále pamatují a pro nás je vracet se sem vždy skvělé, protože si můžeme připomenout ty hezké vzpomínky.“

Sdílejte na:
Zavřít