Podle Hamiltona za špatnou kvalifikaci mohou změny na voze

Podle Hamiltona za špatnou kvalifikaci mohou změny na voze

Jezdec Mercedesu Lewis Hamilton prožil v Las Vegas těžkou kvalifikaci, když se mu nepodařilo postoupit do závěrečné fáze. Nedělní závod odstartuje z desátého místa.

Lewis Hamilton se domnívá, že mu během kvalifikace v Las Vegas uškodily noční změny provedené na jeho voze. Hamilton v sobotu brzy ráno potřetí v sezóně vypadl z Q2, když dokázal zajet pouze 11. nejrychlejší čas. Hned za sedminásobným mistrem světa se v kvalifikaci umístil Sergio Pérez z Red Bullu. Brit však do závodu odstartuje z desátého místa kvůli penalizaci Carlose Sainze z Ferrari. V jediném reprezentačním tréninku v pátek ráno skončil Hamilton na devátém místě, ale 38letý jezdec tvrdí, že jeho vůz se v průběhu víkendu vydal špatným směrem.

Lewis Hamilton médiím řekl: „Prostě jsem se trápil. Během tréninku jsem se cítil lépe a byl jsem konkurenceschopnější. A pak jsme přes noc udělali nějaké změny a dnes jsem se necítil dobře. Tohle auto je trochu na ostří nože. Trať je zábavná, ale hodně se na ní kloužu. Ale závod bude opravdu zajímavý. Z desátého místa nás čeká spousta práce.“

Při poslední Velké ceně Brazílie trpěl Mercedes během závodu silnou degradací, která omezila jeho tempo v průběhu závodu. Vzhledem k tomu, že vozy jsou v Las Vegas nastaveny na optimální rychlost na rovinkách, očekává Hamilton další závod se silnou degradací.

„Všichni jsme na nízkých křídlech, takže nás čeká velká degradace. Možná bude degradace ještě větší, než si myslíme. Na tvrdé pneumatice ještě nikdo nejel. Max Verstappen má dvě sady tvrdých a dvě středně tvrdých pneumatik. My máme o jednu sadu středně tvrdých pneumatik méně. Takže to bude dlouhý závod a bude to o zvládnutí degradace,“ dodal Lewis Hamilton.

Sdílejte na:
Zavřít