Po Bahrajnu ztratilo Ferrari tempo, myslí si Wolff

Po Bahrajnu ztratilo Ferrari tempo, myslí si Wolff

Šéf Mercedesu Toto Wolff si myslí, že Ferrari po bahrajnské porážce ztratilo tempo. Charles Leclerc tehdy v závodě dominoval, dokud nepřišel technický problém.

Po předsezónních testech bylo Ferrari nazýváno favoritem letošní sezóny, ale již první závod sezóny, GP Austrálie, znamenal pro fanoušky vzpínajícího se koně studenou sprchu. V Bahrajnu svitla naděje, kterou ihned uhasl technický problém. Doteď je Scuderia bez vítězství.

Podle Tota Wolffa vedla porážka v Bahrajnu ke ztrátě tempa. Ferrari od té doby mělo několik příležitostí, ale nechali si je proplout mezi prsty.

„Myslím si, že po porážce Charlese Leclerca v Bahrajnu ztratilo Ferrari tempo, protože měli vyhrát,“ prozradil v exkluzivním rozhovoru pro Motorsport.com Toto Wolff.

„Dokud nenaboural, byl Charles v Baku nejrychlejší. Sebastian (Vettel) byl ve vedení v Kanadě, dokud nepřišla penalizace. Na základě čistého výkonu mohla mít sezóna odlišný průběh.“

Během prvního týdne předsezónních testů se Stříbrným šípům ze Stuttgartu nedařilo. Důvodem bylo nasazení prozatímního monopostu, o několik dní později měl Mercedes v garáži zcela odlišný vůz.

Přesto Toto Wolff tvrdí, že bylo Ferrari favoritem, jelikož ani druhá verze W10 nefungovala dle představ.

„V prvním týdnu jsem strach neměl,“ uznává šéf Mercedesu. „Ferrari bylo impozantní. Jejich průjezdy 1., 2. a 3. zatáčkou byly silné.“

„Na trati bylo vidět, jak je Ferrari dobré, ale věděli jsme, že přivezeme nějaká vylepšení, která náš monopost radikálně změní. Když vyjelo v pondělí na trať, vůbec nekorelovalo, stejně jako další den.“

„Mysleli jsme si, že máme velký problém. Během třetího dne začalo vše zapadat. Čtvrtý den jsme dokonce vyrovnali kvalifikační rychlost Ferrari. Byl to první z osmi testovacích dnů, kdy jsme cítili, že to někam vede,“ dodal Wolff.

Mercedes zatím zažívá velmi silnou sezónu. Kromě Rakouska vyhráli všechny závody a v poháru konstruktérů si zajistili slušný náskok na druhé Ferrari.

Na Silverstonu jsou jasnými favority. Problém, který Stříbrné šípy zpomalil během závodního víkendu na Red Bull Ringu, by se tentokrát neměl objevit. Tropická vedra Velkou Británii s největší pravděpodobností sužovat nebudou.

Sdílejte na:
Zavřít