Pierre Gasly setrvá u AlphaTauri i příští sezónu

Pierre Gasly setrvá u AlphaTauri i příští sezónu

Francouzský pilot Pierre Gasly zůstane u stáje AlphaTauri i pro sezónu 2021 Formule 1 poté, co byl ve středu formálně jmenován jako součást sestavy týmu pro příští rok.

Gasly byl v letošním roce jedním z nejvýraznějších jezdců F1. Na Velké ceně Itálie v září zaznamenal šokující první vítězství, což znamenalo druhé vítězství v historii AlphaTauri(dříve Toro Rosso).

Gaslyho výkony vedly k návrhům, že by se mohl na příští rok vrátit do hlavního týmu – Red Bull, odkud byl degradován po 12 závodech v roce 2019, tým dal jasně najevo, že neplánuje změnu.

Před víkendovou Grand Prix Emilia Romagna v Imole AlphaTauri oznámila, že Gasly zůstane i na 2021.

Jsem nesmírně šťastný, že mohu se Scuderií AlphaTauri pokračovat v další sezóně,“ řekl Gasly.

Letošní rok jde velmi dobře a my jsme na správné cestě, abychom měli naši nejúspěšnější sezónu v historii týmu. Cítím, že máme velmi silné pouto, podařilo se nám využít každou příležitost, která se nám naskytla, nejlepším příkladem tomu je Velká cena Itálie.“ 

Mé první vítězství v závodě formule 1 v Monze bylo pro mě nezapomenutelným okamžikem, bylo to i mimořádně výjimečné přidat v historii druhé vítězství pro tým, takže jsem na to velmi hrdý.

Udělám vše, co bude v mých silách posunout tým výše, jsem ochoten převzat za tento úkol veškerou zodpovědnost.

Šéf týmu AlphaTauri Franz Tost uvedl, že je „potěšen“, že Gasly zůstane s týmem z Faenzy pro rok 2021, a doufá, že stáj zůstane v dohledné budoucnosti pod záštitou Red Bullu.

Od loňského návratu do týmu pravidelně předváděl mimořádně dobré výkony a dosáhl dvou umístění na stupních vítězů. Druhé místo v Brazílii v roce 2019 a vítězství v domácím závodě na letošní Velké ceně Itálie,“ uvedl Tost.

Pierre se ukázal jako vysoce konkurenceschopný také díky svému skvělému závodnímu umu, které v každém závodě těží z potenciálu vozu a dává svým technikům cennou zpětnou vazbu. Je mentálně velmi silný, má vždy motivaci a když si stanoví cíl, dá mu vše k jeho dosažení.

Těším se na rozšíření této spolupráce a na úspěšnou sezónu 2021.

Identita Gaslyho týmového kolegy pro příští sezónu zůstává nejasná, protože Red Bull zvažuje, kam umístit své smluvně zavázané jezdce pro příští rok.

Je známo, že hlavní tým Red Bull uvažuje o budoucnosti Alexandra Albona, který loni nahradil Gaslyho. Taktéž bylo řečeno, že by se rozhodl poohlédnout po jiném řidiči než ze svých řad, pokud by byl Alex vyřazen.

Mohlo by to vést k návratu Albona k AlphaTauri, jenže o tohle místo je horký kandidát, po impozantní nováčkovské sezóně ve F2, Juki Cunoda z juniorského týmu Red Bullu

Úřadující jezdec Daniil Kvjat ještě nepotvrdil své plány na příští rok, ale je pod tlakem, aby si udržel své místo poté, co se snaží vyrovnat výkonům Gaslyho v roce 2020.

Sdílejte na:
Zavřít