Piastri po VC Španělska: Byl to obtížný víkend

Piastri po VC Španělska: Byl to obtížný víkend

Oscar Piastri se ve Velké ceně Španělska umístil na 7. pozici, během celého víkendu se trápil a zhodnotil jej jako velmi obtížný. Co ještě Australan prozradil o svém výkonu?

Lando Norris sklízel po zisku své druhé kariérní pole position mnoho slov chvály, zatímco jeho týmový kolega to měl na okruhu v Barceloně o dost těžší.

V závěrečné fázi kvalifikace předvedl v obou svých rychlých pokusech chybu v posledním sektoru a kvalifikoval se bez zajetého času na desáté pozici. To znamenalo jeho nejhorší představení v sezóně. Do Velké ceny Španělska však Oscar Piastri nastoupil na deváté pozici, kvůli penalizaci Sergia Péreze. V závodu se probojoval před oba vozy Alpine a cílovou čáru projel na sedmé pozici. Se svým výsledkem však spokojený nebyl, obzvlášť když jeho týmový kolega slavil další pódium.

„Očividně to byl trochu náročný víkend. Myslím, že sedmá pozice vypadala docela reálně, samozřejmě jsem se na konci závodu přiblížil Carlosovi, ale obecně jsem tento víkend neměl takové tempo. Musím pochopit, proč tomu tak bylo. Je jasné, že když se kvalifikujete tak daleko vzadu, je to velmi těžké, takže to prostě potřebuji pochopit,“ popsal australský jezdec.

Šlo o jeden z těch horších výsledků z letošní sezóny. Piastri byl navíc celý víkend nevýrazný a od Norrise se pohyboval celkem daleko. Proč tomu tak bylo bezprostředně po závodu netušil.

„Myslím, že některé věci se dají vysvětlit. Některé věci možná v tuto chvíli nedávají takový smysl, ale ještě jsme se na to nepodívali tak podrobně. Teď jen potřebujeme pochopit, proč tomu tak bylo,“ přiznal Piastri.

Australský závodník se letos už jednou podíval na stupně vítězů, slavil druhou pozici v Monaku. V pořadí jezdců mu aktuálně patří 6. pozice a v těsném závěsu na něj dotírají oba jezdci Mercedesu. Zlepší Piastri své tempo už v Rakousku?

Sdílejte na:
Zavřít