Piastri: Byl jsem frustrovaný, ale věděl jsem, že šance přijdou

Piastri: Byl jsem frustrovaný, ale věděl jsem, že šance přijdou

Oscar Piastri prožil ve Velké Británii opravdu těžký závod. McLaren prováhal ideální čas na přezutí obou monopostů na přechodné pneumatiky a zejména australský jezdec ztratil na trati mnoho času. Svůj tým však po závodě nekritizoval, byl ale zklamaný.

Jedna z hlavních zápletek závodu v britském Silverstonu přišla zároveň s deštěm před polovinou závodu. Ve 27. kole, kdy začalo pršet, se Piastri přiblížil vedoucímu Norrisovi na rozdíl půl sekundy, ale Australan zůstal na trati o kolo déle, to jej nakonec stálo šanci na útok na pódiové umístění.

Když zbytek startovního pole zajel do boxů pro přechodné pneumatiky, McLaren si mohl vybrat, zda absolvuje s dvojitým pitstop, nebo nechá druhého Piastriho na trati v naději, že neztratí příliš mnoho času. Čas však ztratil a do boxů zamířil v době, kdy měl Norrise za sebou o pouhých pět sekund, to jej takticky poslalo na šesté místo a mimo boj o vítězství.

Piastri toto rozhodnutí popsal jako nejtěžší rozhodnutí, které vás v motorsportu potká, ale připustil, že bylo bolestivé.

„Řekl bych, že to rozhodnutí bylo společné. Upřímně řečeno, to rozhodnutí v tomto závodě je pravděpodobně nejtěžší, jaké kdy v automobilových závodech učiníte. Máte na trati dvě auta, na prvních dvou pozicích, dělí je půl sekundy a prší. Nemyslím si, že by to mohlo být ještě těžší. Takže je jasné, že některé věci musíme přehodnotit, myslím, že dvojitá zastávka by byla lepší rozhodnutí, ale zpětně je to jednoduché zhodnotit. Myslím si, že prostě musíme zjistit, jestli jsme měli nějaké informace, které nám řekly, že to bude lepší volba,“ popsal Australan.

„Samozřejmě je to trochu bolestivé vzhledem k odstupu od Lewise. Jakmile jsem projel kolem vjezdu do boxů věděl jsem, že to bylo špatné rozhodnutí. Posledních pár zatáček bylo velmi, velmi těžkých a viděl jsem, že Lando je asi pět sekund za mnou, když jsem zajel do boxů, takže jsem věděl, že jsem ve velkých problémech,“ přiznal Piastri.

Pokud jde o jeho pocity po rozhodnutí týmu, Piastri přiznal frustraci a řekl, že bylo dobře, že nezapnul vysílačku, ale stále bojoval o vítězství.

„V tu chvíli jsem byl samozřejmě frustrovaný, ale věděl jsem, že bude ještě pršet, a po prvních pár kolech jsem viděl, že auta přede mnou v prvních kolech zjevně hodně opotřebovala své přechodné pneumatiky, takže jsem byl v tu chvíli vlastně optimistický. Ale pak jsem tak nějak narazil na stejné zdi jako všichni ostatní. Věděl jsem, že v pozdější fázi závodu budeme mít více šancí, když se vrátíme na slicky, tedy na výběr pneumatik, který jsme měli. Věděl jsem, že bude více příležitostí,“ sdělil rodák z Melbourne.

Nakonec však svoje šance nevyužil a ve Velké ceně Velké Británie dojel na 4. pozici o necelých pět vteřin za svým týmovým kolegou. Oscar Piastri je však stále jediným závodníkem, který letos obkroužil všechna závodní kola a v Poháru jezdců si polepšil na 5. příčku, když přeskočil Sergia Péreze.

Sdílejte na:
Zavřít