Pérez: Rozšířený kalendář může dříve ukončit kariéru v F1

Pérez: Rozšířený kalendář může dříve ukončit kariéru v F1

Formule 1 se v roce 2024 představí na rekordních 24 místech. Jezdec Red Bullu Sergio Pérez vyzval k jednání o rozšířeném kalendáři, který může vést k dřívějšímu konci kariéry.

Sergio Pérez naznačil, že rozšiřující se kalendář by mohl vést ke zkrácení kariéry ve formuli 1. V posledních několika letech se v tomto sportu zvyšuje počet závodů pořádaných během sezóny. Letos se původně mělo konat 24 závodů, ale v Číně a Imole byly nakonec velké ceny zrušeny. Oba závody se však v příštím roce vrátí.

Kalendář formule 1 na příští rok tak bude poprvé v historii obsahovat 24 závodů, což je pro tento sport nový rekord. Sezóna začne na začátku března v Bahrajnu a skončí v prosinci v Abú Zabí. Během roku se také uskuteční tři triple-headery (maratony tří závodních víkendů jdoucích po sobě).

Sergio Pérez vyjádřil obavy z časového harmonogramu a zdůraznil, že zaměstnanci formule 1 jsou na konci sezóny viditelně vyčerpaní. Pro média uvedl: „Samozřejmě budeme na tento fakt upozorňovat, uvidíme, co se s tím dá dělat. Teď už je pravděpodobně pozdě na změnu v příštím roce, ale v tom přespříštím bychom to opravdu měli detailně prodiskutovat. Nepamatuji si, že bych někdy viděl lidi při posledním závodě tak vyčerpané. Takže si myslím, že je to něco, co musíme brát velmi vážně. Je to důležité pro sport i pro jezdce, aby pokračovali v tak dlouhých kariérách, jakých jsme byli svědky. Pro zaměstnance z řad mechaniků chceme, aby měli také velmi dlouhé kariéry. Takže si myslím, že je to něco, co musíme zvážit.“

Sdílejte na:
Zavřít