Penalizace byly fér, hrál jsem pro tým, hodnotil Magnussen

Penalizace byly fér, hrál jsem pro tým, hodnotil Magnussen

Kevin Magnussen se během sprintového závodu postaral o hlavní zábavu. Během 19 kol však obdržel pěknou porci penalizací, jak na ně reagoval a co bylo příčinou? To prozradil v pozávodním rozhovoru.

Sprintový závod v Miami nabídl pořádný souboj o poslední bodované pozice. Prsty měl v celé situaci Kevin Magnussen, který sváděl hodně soubojů s Lewisem Hamiltonem. Díky jeho bojovnosti, ale také nedovoleným manévrům, jeho týmový kolega Nico Hülkenberg získal pro Haas dva důležité body.

Dánský jezdec byl stejně rozpálený jako floridské počasí a ukázal velmi agresivní styl jízdy. Během sprintu, který trval pouze 19 kol obdržel celkem 35 vteřin penalizací. To vše se semlelo kvůli bránění pozice svého kolegy Nica Hülkenberga. Tři desetisekundové tresty obdržel za vyjetí mimo trať a získání výhody, pětisekundovou penalizaci za traťové limity. Tím to však nekončí, po závodu se musí ještě dostavit za stewardy kvůli nesportovnímu chování.  „Všechny tresty byly zasloužené, o tom není pochyb,“ řekl hned po závodu Kevin Magnussen.

Nejprve jeli oba jezdci Haasu v těsné blízkosti a měli naději na dvojité body. Magnussen však zmínil, že mu v jedné ze zatáček kolega ujel a vypadnutí z DRS znamenalo, že se musel bránit Hamiltonovi. „Byl jsem ve velmi dobré pozici za Nicem, na začátku jsem získal hodně pozic a dostal jsem se na 8. pozici. Dobře jsem se před Lewisem bránil, protože jsem měl DRS od Nica a měl jsem dobré tempo. Pak Nico střihl šikanu a já jsem o DRS přišel. Nico mohl zpomalit, aby mi dal DRS na ochranu, protože pak bychom klidně byli na 7. a 8. místě. Místo toho jsem byl vůči Lewisovi opravdu zranitelný. Začal jsem s ním bojovat jako blázen a musel jsem si prostě vytvořit mezeru, jako jsem to udělal v Džiddě,“ popsal dánský pilot.

„Začal jsem používat tyhle hloupé taktiky, které nedělám rád, ale nakonec jsem odvedl svou práci jako týmový hráč a Nico získal body, protože jsem mu udělal ten náskok, aby ho Lewis s Cunodou nemohli dojet,“ dodal Magnussen s tím, že se obětoval pro týmovou strategii. „Vůbec to není způsob, jakým bych rád závodil, ale dnes jsem to musel udělat.“

Kvůli těmto prohřeškům se Magnussen propadl na 18. pozici se ztrátou 66 vteřin. Haas však během domácího závodního víkendu získal dva cenné bodíky do Poháru konstruktérů.

Sdílejte na:
Zavřít