Pátek v Le Castelletu: bývalý Charouzův jezdec Sargeant nejrychlejší kvalifikace F2

Pátek v Le Castelletu: bývalý Charouzův jezdec Sargeant nejrychlejší kvalifikace F2

Páteční kvalifikace vynesla pole-position pro nedělní závod F2 v rámci velké ceny Francie v Le Castelletu Loganovi Sargeantovi z týmu Carlin. Vozy české stáje Charouz Racing System provázely technické defekty. Enzo Fittipaldi vyrazí do obou závodů víkendu ze 14., Cem Bolukbasi z 22. stratovní pozice.

Dopolední volný trénink: Vips vykročil do víkendu nejlépe

Až na stáj Van Amersfoort, kde Němec Beckmann nahradil Brita Hughese, nastoupilo pole FIA Formule 2 oproti poslednímu mítingu ve Spielbergu beze změn. Na trati, kterou nechal v kopcích nad Toulonem začátkem 70. let vybudovat aperitivový magnát Paul Ricard a která se jaksi stala první předlohou všech sterilních autodromů dnešních časů, se dopoledne představil nejlépe Juri Vips. Estonec předvedl, že dokáže být i bez podpory Red Bullu ze všech nejrychlejší. Jeho Hitech-Dallara projela okruhem o desetinku rychleji, než Japonec Iwasa (DAMS) a o dvě lépe, než domácí Pourchaire (ART). Enzo Fittipaldi potvrdil svou dobrou formu 10. časem o 0,6s za Vipsem, druhý Charouzův jezdec Cem Bolukbasi pouze uzavíral pole trénujících.

Večerní kvalifikace:

O nedělní postavení na startu se jelo až v půl sedmé večer, ovšem za ideálních podmínek. Dráha, která odostřením esíčka po startu, rozkouskováním rovinky Mistral a tím i znedodnocením kdysi obávané zatáčky Signes v posledních letech ztratila všechna svá neuralgická místa, sedla při první sérii ostrých pokusů nejlépe Loganovi Sargeantovi (Carlin). Američanova křivka formy se po úspěších v Silverstone a Spielbergu prostě nachází hodně nahoře. Druhý čas zajel opět silný Iwasa a třetí Pourchaire. Z pohledu Charouz Racing Systemu byl Fittipaldiho 7. čas jistě příjemným výsledkem, za to Bolukbasi zatím nedokázal zajet jediné měřené kolo.

Hned úvodem rozhodující fáze session ovšem opustila Štěstěna i Fittipaldiho. Právě když se ostatní vydali k rozhodujícímu úderu na trať, zůstal jeho vůz tiše stát v boxech. Brazilec tedy musel bez možnosti obrany přihlížet, jak se propadává pořadím. Na špičce znovu vládl rozjetý Sargeant: ve svém posledním kole odsunul Iwasu, Vestiho a Drugoviche za sebe a znovu tak vyzvedl, že je současně největším Drugovichovým rivalem v boji o titul. Na druhého Japonce měl náskok pouhých 6 tisícin…

Bezbranný Fittipladi musí vzít zavděk 14. startovní pozici. Bolukbasiho vůz Charouzovy mechanici koncem kvalifikace přeci jen opravili, Turek s ním ovšem narychlo a bez průpravy nemohl zajet lépe, než na poslední místo.

Sobotní sprint odstartuje v 18:00h a z pole-position tuto partii rozehraje 10. dnešní kvalifikace, Jehan Daruvala (Prema).

 

Výsledek kvalifikace F2 ve Francii:

1. Logan Sargeant, Carlin 1:43,871s

2. Ayumu Iwasa, DAMS 1:43,877s

3. Frederik Vesti, ART 1:43,900s

4. Felipe Drugovich, MP 1:44,031s

5. Jack Doohan, Virtuosi 1:44,034s

6. Theo Pourchaire, ART 1:44,161s

7. Juri Vips, Hitech 1:44,308s

8. Marcus Armstrong, Hitech 1:44,377s

14. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System 1:45,035s

22. Cem Bulukbasi, Charouz Racing System 1:45,773s

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít