Palmer: Norris posunul výkonnost na ‚jinou úroveň‘

Palmer: Norris posunul výkonnost na ‚jinou úroveň‘

Bývalý pilot formule 1, Jolyon Palmer, chválil britského závodníka, Landa Norrise, z McLarenu po jeho působivé sezóně v roce 2022. Norris jako jediný, kromě tří nejlepších týmů, získal v sezóně 2022 pódiové umístění.

Lando Norris získal většinu bodů pro svůj tým a byl rychlejší než jeho týmový kolega, Daniel Ricciardo, který už není součástí McLarenu.

Brit byl jediným jezdcem mimo tři nejlepší týmy, který dosáhl na stupně vítězů, když na VC Emilia Romagna dojel na třetím místě.

Sezóna 2022 byla pro Norrise čtvrtým rokem ve formuli 1, přičemž jeho silné tempo bylo odměněno prodloužením smlouvy s McLarenem do roku 2025. Přestože McLaren nezískal čtvrté místo v poháru konstruktérů po prohraném souboji s týmem Alpine, Palmer označil Norrise za svého výjimečného jezdce od sezóny 2022.

„Byla to další hvězdná sezóna pro pilota McLarenu, který celou sezónu stěží udělal chybu, aby pohodlně skončil jako nejlepší z ostatních a téměř sám se utkal s Alpinem v poháru konstruktérů,“ napsal Palmer pro Formula1.com.

„Propast mezi nejlepšími a zbytkem byla větší, než se v roce 2022 očekávalo, a doufám, že se to od příští sezóny stáhne a dá více příležitostí týmům ve středu pole. 

„Ale byl to pouze Norris, kdo se umístil na stupních vítězů mimo tři nejlepší týmy, když se v Imole dostal na třetí místo. Norris, kterého pouze jednou přeskočil v kvalifikaci odcházející Daniel Ricciardo, se zdá, že posunul svůj výkon na jinou úroveň, i když výjimečné momenty nebyly tak výjimečné jako loni. 

„S podepsanou dlouhodobou smlouvou bude doufat v příští sezóně ve výkonnostní skok od svého týmu. Pokud k tomu dojde, očekávám, že Norris znovu zaklepe na dveře toho prvního vítězství v závodě,“ sdělil Palmer.

Norris bude příští rok partnerem nováčka Oscara Piastriho.

Sdílejte na:
Zavřít