Paddy Lowe opustil pozici technického ředitele Williamsu

Paddy Lowe opustil pozici technického ředitele Williamsu

Není jasné, zda je absence spojena s předsezónními problémy týmu. Oficiální stanovisko Williamsu hovoří o osobních důvodech.

Paddy Lowe opustil svoji pozici technického ředitele týmu Williams, když ohlásil svoji nepřítomnost.

Stáj se na začátku letošního roku potýká s problémy. Nejprve byla nucena zrušit filmovací den, výrobní problémy pak znamenaly ztrátu dvou a půl z celkových osmi dní předsezónních testů. I když pak letošní FW42 na dráhu v Barceloně vyjel, zůstal na dně výsledkové listiny.

Lowe původně odmítal, že by špatný začátek roku měl mít v týmu personální dopady. Týden před víkendem úvodní Velké ceny Austrálie však vyšlo najevo, že ze své role technického ředitele ustoupí.

Mluvčí Williamsu pouze sdělil, že Lowe „si vybírá pracovní nepřítomnost z osobních důvodů“.

Lowe přišel k Williamsu z řad mistrovského týmu Mercedes začátkem roku 2017 a měl být jednou z výrazných osobností, starající se o výkonnostní obrat k lepšímu.

Loňský FW41 byl prvním modelem navrženým pod jeho vedením. Výkonnost však byla tragická a Williams skončil v Poháru konstruktérů poslední, zaznamenal tedy nejhorší výsledek ve své historii.

Tým tvrdě pracoval na tom, aby se při vývoji letošního FW42 z chyb poučil. Předsezónní testy však vzestup nevěstí.

Lowe sice podotkl, že monopost vykazuje známky mnohem lepších vlastností než jeho předchůdce, nový pilot týmu George Russell však říká, že Williams je zatím jednoznačně nejpomalejší. Ani jeho týmový kolega Robert Kubica před zahájením sezóny 2019 optimismem nehýří.

f1_russell_williams_test_2019
Sdílejte na:
Zavřít