Oscar Piastri prodloužil s McLarenem do roku 2026

Oscar Piastri prodloužil s McLarenem do roku 2026

Oscar Piastri prožívá výbornou nováčkovskou sezónu v dresu papájového týmu z Wokingu. McLaren proto nezahálel a svého jezdce si pojistil až do konce sezóny 2026.

Australský jezdec má za sebou zatím skvělou kariéru, když postupně opanoval formuli Renault, formuli 3 a formuli 2. Piastri s McLarenem podepsal první dvouletý kontrakt na podzim loňského roku. Následně v monopostu britské stáje debutoval na testech pro mladé jezdce v Abú Zabí. Své jezdecké umění potvrzuje i ve své první sezóně ve formuli 1. Největším dosavadním úspěchem je sprintový závod ve Spa, v kvalifikaci si dojel pro první řadu a po závodě slavil druhé místo. Sám přiznává, že si užil i víkend v Silverstone, kdy oba papájové monoposty dojely velmi vysoko.

„Jsem nadšený, že mohu prodloužit svou spolupráci se společností McLaren. Chci s tímto týmem bojovat v popředí startovního pole a jsem nadšený vizí a základy, které jsou již položeny, abychom se tam dostali. Díky přijetí, kterého se mi dostalo, a vztahům, které jsem si vybudoval, se tu cítím jako doma. To, že mi tým po pouhé půlsezóně projevil takovou důvěru, pro mě hodně znamená,“ přiznal Piastri v oficiálním prohlášení.

McLaren má tak na nejbližší dva roky svou jezdeckou sestavu vyřešenou. Lando Norris totiž s týmem prodloužil v únoru 2022 a jeho kontrakt bude trvat až do konce sezóny 2025.

„Oscar je pro McLaren přínosem a neustále udivuje svými výkony, pracovní morálkou a přístupem, takže pro tým bylo snadné se rozhodnout. Již prokázal, že je pro tým klíčový, takže je skvělé, že nám dal důvěru, protože se v budoucnu budeme snažit opět vyhrávat šampionáty. Těším se, až se s námi bude rozvíjet a my budeme pokračovat ve společné cestě,“ přiznal týmový šéf Andrea Stella.

Pěkná slova vzkázal na adresu dvaadvacetiletého Australana i Zak Brown: „Oscar už teď dokazuje, co dokáže na trati, a má zásadní podíl na obratu, který jsme v této sezóně zatím zaznamenali. Do týmu skvěle zapadl a celá rodina McLaren Racing si ho opravdu váží. Těším se, až uvidím, jak bude pokračovat v růstu na trati i mimo ni.“

McLaren se tímto brzkým podpisem vyhnul šílené letní přestávce v příštím roce. Před sezónou 2025 se totiž čekají ve formuli 1 velká škatulata, jelikož mnoha jezdcům končí příští rok smlouva. Stáj z Wokingu ale může být do roku 2025 v klidu, jelikož má podepsanou dvojici talentovaných závodníků.

Sdílejte na:
Zavřít