Operace Ricciardovy zlomeniny proběhla úspěšně

Operace Ricciardovy zlomeniny proběhla úspěšně

Daniel Ricciardo podstoupil ve Španělsku úspěšnou operaci levé ruky, kterou si poranil během druhého volného tréninku na Velké ceně Nizozemska. Na Monze ho ovšem neuvidíme.

Australan v druhém tréninku havaroval, když se snažil vyhnout již havarovanému Piastrimu. Po převozu do místní nemocnice a rentgenu se potvrdila zlomenina záprstní kosti. V sobotu se ukázalo, že odcestoval do Barcelony, aby podstoupil operaci u Xaviera Mira, který je lékař z paddocku MotoGP a zabývá se těmito případy. Mir taktéž operoval Lance Strolla, který na začátku sezóny utrpěl zranění obou zápěstí.

Šéf týmu Red Bull, Christian Horner, poskytl aktuální informace o Ricciardově stavu: „Dnes byl na operaci. Dostal několik šroubů a dlahu. Dopadlo to dobře, povedlo se.“

„Kost byla zlomena na více místech, ale byla to docela jednoduchá procedura.“

Na instagramu Ricciardo svou operaci komentoval: „Dnes ráno jsem byl na operaci, dostal jsem první kovovou práci, takže to je celkem cool. Velké díky všem, kteří mě oslovili a stáli při mně. Tohle není propadák, jen součást comebacku.“

Díky Ricciardově neschopnosti dostal příležitost Liam Lawson. Kdy se Ricciardo vrátí zpět je prozatím neznámé a Lawson za Australana zaskočí i na Monze. To potvrdil i šéf AlphaTauri, Franz Tost: „Za mě to vypadá, že Liam bude i v Monze, protože si nemyslím, že Daniel bude připraven závodit,“ sdělil Tost pro Motorsport.com.

„Tento týden pošleme (Lawsona – pozn. redaktora) na simulátor, aby byl připraven na Monzu.“

Liam Lawson při svém debutovém závodě obsadil v chaotickém závodě 13. příčku.

Sdílejte na:
Zavřít