Oliver Goethe podepsal juniorskou smlouvu s Red Bullem

Oliver Goethe podepsal juniorskou smlouvu s Red Bullem

Red Bull přivítal ve svém juniorském programu novou posilu v podobě jezdce formule 3 Olivera Goetha. Red Bull si tak chce v rámci své strategie zajistit nadějné talenty pro budoucí závodní angažmá.

Oliver Goethe, devatenáctiletý jezdec s dánsko-německým původem, je připraven připojit se k týmu pro nadcházející sezónu 2024, kdy bude závodit ve formuli 3. Juniorský program Red Bullu má dobrou pověst v oblasti vyhledávání a výchovy vycházejících talentů a Goethe je nejnovější vycházející hvězdou, která dostala příležitost. Jeho slibné výkony v průběhu aktuální sezóny formule 3, mezi něž patří i vítězství v závodě v Silverstonu, zanechaly u hledačů talentů společnosti Red Bull silný dojem.

„Jsem nesmírně nadšený a vděčný za tuto neuvěřitelnou příležitost,“ vyjádřil se Oliver Goethe podle serveru F1Briefings. „Závodit pod hlavičkou Red Bullu je splněný sen a významný krok vpřed v mé kariéře. V nadcházející sezóně se chci učit, růst a osvědčit se a jsem plně odhodlán udělat vše pro to, abych tuto šanci co nejlépe využil.“

Na začátku října Red Bull doplnil svůj juniorský program také o Tima Tramnitze poté, co odešli Ayumu Iwasa a Dennis Hauger.

Poradce Red Bullu Helmut Marko v rozhovoru pro F1-Insider řekl: „Oba (Olivera Goetha a Tima Tramnitze – pozn. red.) jsme zařadili do programu, protože ve svých juniorských třídách prokázali velký potenciál a věříme, že budou mít schopnosti prosadit se ve formuli 1. To je kritérium, podle kterého do týmu zařazujeme mladé jezdce. Jejich vývoj nyní ukáže, jak dobří jsou a zda se jednou mohou stát šampiony.“

Sdílejte na:
Zavřít