Ohlasy po pátečních trénincích v Abú Zabí

Ohlasy po pátečních trénincích v Abú Zabí

Páteční tréninky na okruhu Yas Marina byly opět plné akce. Vůz Kimiho Räikkönena v plamenech nebo problémy u Lewise Hamiltona. O jejich dojmech se dočtete níže.

Hamilton: „Návrat byl jako první den ve škole“

Lewis Hamilton byl pozitivně testován na nemoc covid-19 a vynechal tak Velkou cenu Sachíru. Nyní je zpět v plné síle a na poslední víkend se velice těšil.

„Dnes ráno jsem byl velmi, velmi šťastný a vděčný, že jsem zpět. A samozřejmě jsem rád, že se budu moct pokusit sezónu zakončit silným výkonem. Byl jsem super natěšený.

Cítil jsem se jako během prvního dne ve škole. V prvním tréninku mi chvíli trvalo, než jsem si znovu zvykl, v druhém jsem se snažil ještě trochu lépe zorientovat, ale nebylo to zas tak špatné.

Myslím, že věci, které jsme kvůli opravě brzd nestihli, prošli a většinu věcí jsme normálně zvládli.“

Hamiltonovi se ve druhém tréninku nevyhnuly problémy, když mu nešel zařadit převodový stupeň. Jak uvedl šéf týmu Toto Wolff, problém byl se spojkou.

„Měli jsme problém se spojkou. Když se to stane, nejde auto restartovat,“ řekl Wolff. „Vyresetoval to a (s pomocí mechanika – pozn. redakce) byl schopen znovu nastartovat.“

Bottas: „Plně se soustředím na svou práci“

Otazníky visí nad budoucností Valtteriho Bottase. Ten sice má pro příští rok podepsanou smlouvu, nicméně se objevila řada spekulací, že by jej mohl nahradit Russell. Fin se snaží být v dobrém rozpoložení a plně se soustředí na svou práci, která ho čeká.

„Soustředím se na svou práci, snažím se být v dobrém rozpoložení a beru to kolo po kole,“ řekl Bottas.

„Zatím to jde dobře a myslím, že moje cíle jsou jasné.“

O trénincích finský pilot řekl: „Bylo to dobré, dobré tréninky. V autě jsem se hned cítil dobře. Samozřejmě, jako vždy, nás ještě čeká nějaká práce na vyvážení vozu.“

Verstappen si drží místo třetího nejrychlejšího jezdce

Jezdec Red Bullu Max Verstappen ovládl první trénink, ve kterém se toho moc nestalo. V druhém tréninku už se jezdci Mercedesu vyhoupli zpět na vrchol a Verstappen skončil třetí se ztrátou 0,770 sekundy na prvního Valtteriho Bottase.

Na otázku, zda je Mercedes „mimo dosah“ a zda opět obsadí „svou příčku“, Max odpověděl: „Ano, opět si jdu pro svoje místo.“

Nizozemský pilot také několikrát překročil traťové limity, které jsou v poslední době hodně probíraným tématem. Verstappen si nemyslí, že by to měl být problém a řekl: „Jsou to páteční tréninky. Samozřejmě v kvalifikaci tam nemůžete vyjet, takže si na to dáte větší pozor.

Uvidíme, co na briefingu řeknou ostatní jezdci, ale ve výsledku to bylo v pohodě, hledali jsme limity a zjišťovali, kam až můžeme s autem zajet.“

Räikkönen: „Na ohni nebylo nic děsivého“

Vůz Kimiho Räikkönena na konci druhého tréninku zachvátily plameny a akce na trati byla přerušena.

Z boxové zídky Kimiho přes vysílačku popoháněli, aby co nejdříve vylezl z vozu.

„Máš za sebou velký požár, rychle z toho vylez,“ znělo přes rádio.

Räikkönen o požáru řekl: „Nebylo na tom nic děsivého.“

Na otázku, jak to vypadá s poškozením, Räikkönen řekl: „Nechci spekulovat, uvidíme.

Určitě je zde nějaké poškození, snad se to týká hlavně šasi, uvidíme. Samozřejmě to není motor a převodovka, kterou chceme použít zítra, ale jo, určitě je to pro chlapy práce navíc.“

Sdílejte na:
Zavřít