Odvolání Alfy Romeo bylo zamítnuto

Odvolání Alfy Romeo bylo zamítnuto

Alfa Romeo se zkoušela odvolat proti penalizacím, které dostali oba dva jezdci po Velké ceně Německa, ale marně, penalizace platí.

Tým se odvolal proti dvěma třicetisekundovým penalizacím, které posunuly Kimiho Raikkonena a Antonia Giovinazziho z osmého a devátého na 12. a 13. místo. Nicméně penalizace udělené po závodě nepatří mezi tresty, proti kterým se dle pravidel F1 dá odvolat.

Přestože sportovní ředitel Alfy Romeo Beat Zehnder minulý měsíc řekl, že tým nebude riskovat odvolání, pokud nebude cítit, že má „argumenty k výhře“, dnes podle Alfy FIA rozhodla, že je odvolání nepřijatelné. Očekává se, že plné rozhodnutí bude zveřejněno později.

Jelikož bylo odvolání zamítnuto, Williamsu zůstává jediný bod, který letos tým získal, jelikož se Robert Kubica po penalizování Alf Romeo dostal na 10. místo.

Také to znamená, že vedoucímu jezdci v Poháru jezdců Lewisi Hamiltonovi zůstávají dva body, které po chaotickém závodě získal za 9. místo.

Jen pro připomenutí, Alfa Romeo obdržela penalizace za porušení pravidel ohledně spojky, která zabraňuje týmům používat ekvivalent kontroly trakce.

 

Sdílejte na:
Zavřít