Ocon nejrychlejší v posezónních testech v Abú Zabí

Ocon nejrychlejší v posezónních testech v Abú Zabí

Pilot stáje Alpine, Esteban Ocon, zaznamenal nejrychlejší kolo posezónního testování, kterého se zúčastnilo 25 pilotů včetně nováčků. Ani úplný závěr sezóny 2023 se neobešel bez incidentů a zpoždění.

Posezónního testování se celkem zúčastnilo 25 pilotů, přičemž jeden monopost sloužil pro posezónní testování pneumatik Pirreli a druhý vůz posloužil mladým pilotům.

Celkem 13 z 20 současných pilotů F1 se testování zúčastnilo. Pro Maxe Verstappena, Lewise Hamiltona, Landa Norrise, Pierra Gaslyho, Valtteriho Bottase a pro oba piloty Haasu zimní přestávka začala už dříve, jelikož do svých monopostů dnes neusedli.

Většina stájí nasadila stejného nováčka jako do prvního tréninku na VC Abú Zabí. Do AlphaTauri usedl Ayumi Iwasa a Williams dal příležitost debutantovi Francu Colapintovi.

Esteban Ocon zajel čas 1:24,393 a vytáhl tak svůj Alpine na první příčku. Druhý Pato O’Ward ztrácel na Francouze jen tři desetiny a trojici nejrychlejších doplnil svěřenec Mercedesu, Frederik Vesti.

Vesti byl v druhé polovině testování jediným zástupcem Stříbrných šípů, jelikož George Russell havaroval v 6. zatáčce a posezónní testy pro něj celkem rychle skončily. Příčinou incidentu byla údajně technická závada, ovšem tým moc podrobností k nehodě nesdělil.

Celé testování začalo o 25 minut později, než bylo naplánováno, jelikož lékařský vrtulník přiletěl se zpožděním. Posezónní testy byly nejen přerušeny Russellovou nehodou, ale také, když se 25 minut odstraňovala voda z trati, jelikož došlo k havárce v W Hotelu.

Sdílejte na:
Zavřít