Ocon hodnotí roční pauzu pozitivně

Ocon hodnotí roční pauzu pozitivně

Francouzský závodník nesehnal pro letošní sezónu sedačku, přesto zůstává optimistický.

Esteban Ocon přišel o místo závodního jezdce pro ročník 2019 ve prospěch Lance Strolla a ostatní týmy, které nejsou nijak propojené s Mercedesem o něj neměli zájem právě kvůli propojení na německou stáj.

Nejprve se zdálo, že Ocon se bude muset stáhnout z formule 1 nadobro, avšak nakonec bude u Stříbrných šípů plnit roli testovacího a rezervního jezdce a doufá v návrat do kokpitu v roce 2020. Přesto celou situaci hodnotí pozitivně: „Učit se od šampionů je úžasná věc. S týmem hodně spolupracuji. Od prosince jsem strávil minimálně 15 dní na simulátoru a testoval jsem, než auto vyjelo na trať. Vím přesně, co jezdci cítí.“

Počínaje úvodním závodem v Austrálii bude pravidelně každý pátek usedat do simulátoru, aby pomohl doladit na stavení pro sobotu a neděli. Zároveň bude přítomen na trati během kvalifikace a na následném brífinku.

„Sledovat Lewise při tom, jak pracuje, je opravdu zajímavé. Vidíte při tom, proč je pětinásobným mistrem světa,“ popisuje 22letý rodák z Évreuxu, který se nechal slyšet, že v roce 2020 bude „ještě hladovější“ než doposud. „Rok nezávodit, bude to opravdu dlouhý rok! Zejména když stojíte na boxové zídce a slyšíte motory. To vás dělá hladovými. To  jsem byl i předtím, ale až teď si pořádně uvědomuji, jaké je štěstí, když můžete sedět v autě.“

A může se stát, že Ocona uvidíme na startu nějaké velké ceny už tuto sezónu? „Kdyby se naskytla možnost naskočit do auta, pak budu připravený. Nedělám si teď prázdniny, nýbrž pracuji maximálně tvrdě jako vždy,“ uvedl Francouz, jehož slova citoval portál motorsport.com.

Sdílejte na:
Zavřít