O vítězství mě připravila technika, ví Vettel

O vítězství mě připravila technika, ví Vettel

Německý závodník ve službách stáje Red Bull se domnívá, že nebýt technické závady na jeho voze 20 kol před koncem, v první Velké ceně letošního ročníku Formule 1 by zvítězil.

Zdálo se, že Němec Sebastian Vettel má první závod letošní sezóny vozů Formule 1 zcela pod kontrolou. Ani během prvních zastávek v boxech neměl pilot stáje Red Bull žádné výrazné problémy a vedení si udržel. V závěrečné fázi závodu jej ale stáhl španělský závodník Fernando Alonso a zanedlouho ho i předjel. Dlouho netrvalo a před mladičkého Němce se dostal i Brazilec Felipe Massa. Bylo jasné, že s monopostem Sebastiana Vettela není všechno v pořádku.

Vettel po závodě neskrýval smutek nad zahozením jeho obrovské šance získat první vítězství v letošní sezóně. Je to obrovská škoda, ale co můžeme dělat? Neměli jsme v průběhu závodu žádné problémy s pneumatikami, brzdami, nebo motorem,“ prozradil pro RTL německý závodník. Myslím, že to bylo 15 nebo 20 kol do konce závodu, kdy jsem na svém voze zpozoroval, že je něco v nepořádku. Zatím přesně nevíme, co to bylo za technickou závadu, jsem ale přesvědčený, že právě ona mě nakonec připravila o vítězství v první závodě.“

Němec musel v průběhu závodu spolknout velmi hořkou pilulku, když se z jeho téměř jistého vítězství nakonec stalo jen čtvrté místo ve finiši Velké ceny Bahrajnu. Rozhodně to nebylo snadné. Po většinu závodu vedete, vše vypadá velmi nadějně, stačí jen váš vůz dopravit do cíle závodu a poté přijde tento problém. Jediné co mě na dnešním závodě těší je skvělý pocit z nového vozu a zisk důležitých dvanácti bodů do Poháru jezdců,“ dodal zklamaný Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít