Nová naděje? Velká Británie povoluje sportovní akce

Nová naděje? Velká Británie povoluje sportovní akce

Britská vláda vdechla GP Velké Británie nový život – dva závody na Silverstonu se budou moct odjet, vláda od začátku června povoluje sportovní akce bez přítomnosti diváků.

Silverstone měl původně po vzoru Rakouska hostit dva závody, ale kvůli nařízené 14denní karantény pro externí návštěvníky Velké Británie to příliš růžově nevypadalo.

Minulý týden měl pak premiér Boris Johnson požádat své ministry, aby udělili formuli 1 výjimku. Dvojí závod by pak byl zařazen na srpen.

Situace kolem závodu je stále nejasná, ale jak se zdá, nelze předem nic odepisovat. Britská vláda totiž s platností od pondělí 1. června povoluje sportovní akce bez přítomnosti diváků na tribunách.

O aktuálním vývoji ve Velké Británii informoval ministr kultury, médií a sportu Oliver Dowden.

„Více než po dvou měsících od pozastavení sportovních aktivit a po nepřetržitých rozhovorech s lékařskými odborníky a profesionálními sportovními organizacemi bych rád oznámil, že vláda zveřejnila pokyny, které od pondělí umožňují znovuzahájení sportovních akcí, prozatím však za zavřenými dveřmi,“ oznámil Dowden.

Formule 1 dosud nepředstavila náhradní kalendář. Předpokládá se, že v nejbližších dnech bude publikován kalendář evropské části sezóny, přičemž by měly následovat závody v Asii, v Americe a na Blízkém východě.

Součástí nového kalendáře nebudou závody ve Francii, Monaku, Austrálii a Nizozemsku. Sezóna by měla dle očekávání začít 5. července na Red Bull Ringu.

Sdílejte na:
Zavřít