Norrisův kontrakt: Brown reaguje na zvěsti o jeho odchodu

Norrisův kontrakt: Brown reaguje na zvěsti o jeho odchodu

Po problémovém startu do letošní sezóny formule 1 se v posledních týdnech hodně spekulovalo o budoucnosti Landa Norrise v jeho dosavadním týmu McLaren. Na spekulace reaguje i šéf týmu Zak Brown.

Vysoce hodnocený třiadvacetiletý britský jezdec předčasně uzavřel smlouvu, která vyprší na konci sezóny 2025. Avšak poté, co McLaren začal letošní sezónu dosti bolestivě, začaly kolovat spekulace, zda i nová smlouva obsahuje výstupní klauzuli.

Po chaotickém nedělním závodě v Austrálii Norris získal šesté místo, a to mu dodalo nečekanou vzpruhu. Šéf McLarenu má pro fanoušky další dobrou zprávu – Norris v nové smlouvě nemá výstupní klauzuli.

„Má nulové výstupní klauzule. Až přijde na řadu jeho další kontrakt a pokud my nebudeme podávat výkony a on nebude mít pocit, že může vyhrávat závody a může soutěžit o šampionát, pak si myslím, že kdokoli, jezdec či člen týmu by v této věci zvažoval odchod, jsme tu všichni, abychom vyhrávali,“ řekl Brown pro Sky Sports F1.

„Má s námi smlouvu a co je nejdůležitější, je zde velmi šťastný a vidí pokroky, které děláme, je to týmový hráč.“

„I když pomineme smlouvu, jde o to, že je ve šťastném prostředí, jde s námi a my máme čas mu dokázat, že mu dáme schopné auto. Teď je to snadné, ale pokud tu budeme sedět za dva roky a jeho smlouva se bude blížit ke konci, pak je jiná situace, když nebudeme podávat výkon. Pochopil bych, kdyby mi řekl, že se chce dostat do vítězného auta.“

Sdílejte na:
Zavřít