Norris si s Piastrim vybudoval respekt a důvěru

Norris si s Piastrim vybudoval respekt a důvěru

Britský závodník, Lando Norris, říká, že je potěšen, že si s novým týmovým kolegou a nováčkem ve formuli 1, Oscarem Piastrim, již vybudoval úroveň respektu a důvěry.

Oscar Piastri zažívá s McLarenem svou první sezónu ve formuli 1. I letošní začátek byl pro celý tým těžký a momentálně se nachází až na šestém místě v poháru konstruktérů.

Piastri je třetí týmový kolega Landa Norrise – po Sainzovi a Ricciardovi. Norris se k McLarenu připojil již v roce 2019.

Zatímco Piastri prochází svým nováčkovským působením v F1, Norris chválil Australana za jeho postoj v týmovém prostředí.

„Všechno je dobré, abych byl upřímný. Je to velmi normální chlap. Dole na zemi. Žádné ego. Prostě normální kluk. Dobře spolu vycházíme. Je extrémně dobrý, soutěživý, dobrý týmový kolega.“

„Myslím, že jsme si již vybudovali slušné množství respektu a vzájemné důvěry.“

Uprostřed obtížného startu McLarenu do úvodu sezóny 2023 Norris říká, že oba jezdci se soustředí spíše na zvýšení výkonu než na zajištění toho, aby měli jeden nad druhým navrch.

„Oba máme na srdci ten nejlepší zájem, kterým je pomoci týmu,“ řekl Norris. „Když se dostanete na první a druhé místo v závodě, myslím, že právě tehdy se věci hodně změní.“

„Teď, jestli jeden z nás skončí 15. nebo 16., na konci dne to pro mě není až tak důležité. Raději vycházím se svým týmovým kolegou než ne. Vždy se snažím, aby to fungovalo,“ uvedl britský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít