Norris si připsal první body, Sainz opět nedokončil

Norris si připsal první body, Sainz opět nedokončil

Lando Norris si připsal ve Velké ceně Bahrajnu své první body ve Formuli 1, když obsadil šestou příčku. Jeho týmový kolega Carlos Sainz Jr. naopak ani ve druhém závodě sezony cíl nespatřil.

McLaren se v Bahrajnu dočkal prvních letošních bodů. Stalo se tak zásluhou Landa Norrise, který proťal cílovou pásku jako šestý a získal tak svůj premiérový bodovaný výsledek v královně motorsportu. Britský nováček se navíc postaral o první umístění wokingské stáje v elitní desítce od loňské Velké ceny Mexika, kdy se na na osmé příčce umístil Stoffel Vandoorne. Po závodě u 19letého mladíka pochopitelně převládala spokojenost.

„Jsem rád, že jsem získal své první body, ale nakonec také za McLaren, neboť všichni z týmu odvedli přes zimu tvrdou práci. Měl jsem dobrý start, ale také se mi protočila kola. V nájezdu do první zatáčky jsem byl zablokován, pak jsem se ocitl na vnějšku vedle dalšího auta a kolidovali jsme. Skončil jsem ve štěrku a ztratil docela dost pozic,“ vysvětlil Norris svůj pád pořadím v úvodním kole.

„Potom bylo tempo velice silné. Doháněl jsem velice rychle. Trochu jsem zápasil v DRS koloně, která se vytvořila. Jakmile ale někdo DRS ztratil, mohl jsem ho dostat. Možná jsem trochu bojoval také v posledním stintu, ale hlídal jsem si, abych zůstal před Kimim. Za mě je šestá pozice velice dobrá.“

Závod se zprvu vyvíjel slibně i pro Norrisova týmového kolegu Carlose Sainze Jr. Španěl  po startu ze sedmé pozice povyskočil v úvodu na příčku šestou a následně si dokonce brousil zuby na páté místo Maxe Verstappena. Jeho naděje na dobrý výsledek ovšem dostaly tvrdou ránu ve 4. zatáčce 4. kola, kdy si Sainz při vzájemném souboji s Nizozemcem přivodil defekt pneumatiky a propadl se na konec výsledkové listiny. V závěru si pak navíc kvůli problémům s převodovkou připsal již druhé odstoupení v řadě.

Madridský rodák po závodě uvedl, že jej převodovka trápila po celý závod a myslí si, že by nakonec na body nedosáhl ani bez kolize s Verstappenem. Z víkendu si snaží vzít pozitiva.

„Snažím se koukat na pozitiva. Měli jsme dobrý start a dobré první kolo. Vozy vepředu svůj náskok nenavyšovaly a já se mohl bez problémů držet v první šestce. Pak si také nemyslím, že bychom dojeli na bodech, neboť převodovka po celý závod selhávala. Měli jsme problém s převodovkou, kvůli čemuž jsme ztráceli téměř sekundu na kolo, takže pokud bych předjel Verstappena, byl bych pátý a potom bych z nenadání měl problém s převodovkou a pak by to bylo ještě více dramatické,“ uvedl Sainz.

Svůj incident z pilotem Red Bullu, který nakonec dokončil závod jako čtvrtý, pak označil za závodní. Myslí si však, že do něj Verstappen narazil velice tvrdě.

„V pořádku, to je závodění, to jsou incidenty. Vše, co chci říct, je, že jsem dobře odstartoval, udělal jsem všechno, co jsem udělat měl. Zkusil jsem všechno, co jsem zkusit musel a nakonec jsem skončil hůř. Díky tomu, jak tvrdě mě zasáhl, jsem dostal defekt. Mohlo se stát, že bychom oba dostali defekt a odstoupili. Měl štěstí, že mohl pokračovat. Zasáhl mě ale velice tvrdě a to bylo ono.“

Druhý účastník incidentu a zároveň Sainzův bývalý týmový kolega z jeho působení u Toro Rosso Verstappen si myslí, že jej Španěl neviděl.

Španěl byl rovněž serverem Motorsport.com dotázán, zda-li měl McLaren dnes rychlost na pódiový výsledek. Sainz ale prohlásil, že o tom raději nepřemýšlí.

Poslední pódiový výsledek McLarenu je starý již pět let. Naposledy se britská stáj umístila v cíli mezi nejlepší trojicí ve Velké ceně Austrálie 2014. Tehdy byl při svém debutu v královně motorsportu klasifikován na druhé příčce současný pilot Haasu Kevin Magnussen a třetí pozici obsadil Jenson Button.

Sdílejte na:
Zavřít