Norris se stal držitelem trofeje Lorenza Bandiniho

Norris se stal držitelem trofeje Lorenza Bandiniho

Lando Norris ze stáje McLaren se stal posledním držitelem prestižní trofeje zesnulého jezdce F1 Lorenza Bandiniho. Ocenění získal poté, co v roce 2023 zaznamenal svou nejlepší sezónu ve formuli 1.

Cena je pojmenována po tehdejším vítězi závodů F1 Lorenzu Bandinim, který se před svou tragickou smrtí zúčastnil 42 Velkých cen. Jezdec podlehl popáleninám při havárii při Velké ceně Monaka v roce 1967.

Bandiniho trofej je keramická replika italského vozu Ferrari 312/67, byla vytvořena v roce 1992 jako ocenění jezdce F1, který předvedl „chvályhodný výkon v motoristickém sportu“. Neuděluje se však pouze na základě výsledků, ale spíše na základě toho, jak bylo úspěchu dosaženo. Mimo to se hodnotí také charakter a přístupu jednotlivce k jeho závodnické profesi.

Cenu získalo několik mistrů světa F1, včetně Maxe Verstappena, Lewise Hamiltona, Sebastiana Vettela, Fernanda Alonsa a Michaela Schumachera. Po návratu Kevina Magnussena, který byl oceněn za své výkony v roce 2022, se Lando Norris stal posledním, kdo obdržel trofej při slavnostním ceremoniálu v italském Brisighellu v regionu Emilia-Romagna.

Norris je prvním jezdcem McLarenu od roku 2010, jehož jméno je spojeno s touto cenou. Naposledy byl oceněn Hamilton za své působení v týmu z Wokingu v roce 2009.

Sdílejte na:
Zavřít