Norris se před Japonskem obává zlepšující se formy Ferrari

Norris se před Japonskem obává zlepšující se formy Ferrari

Lando Norris je ohledně očekávání na Velkou cenu Japonska opatrný. Je si vědom zlepšující se formy Ferrari, která je pro McLaren hrozbou. Trvá však na tom, že by tým mohl mít úspěšný závod.

Síla McLarenu v rychlých zatáčkách stoupla po vylepšeních, která tým přinesl v minulé sezóně. Lando Norris i jeho týmový kolega Oscar Piastri pro svou stáj ke konci sezóny zajistili umístění na pódiu právě na okruzích s těmito zatáčkami, a to v Japonsku a v Kataru. Lando Norris ale upozornil, že Ferrari, které v minulém závodě v Austrálii dorazilo do cíle na první a druhé pozici, se v rychlých zatáčkách zlepšilo.

Italská stáj je v letošní sezóně prozatím nejkonzistentnějším soupeřem pro Red Bull a Norris přiznal, že tým z Wokingu zůstává pozadu. Na otázku, zda si myslí, že v Suzuce udělá tým krok vpřed vzhledem ke konkurenceschopnosti týmu na okruhu v minulé sezóně, Norris odpověděl: „Ani ne. Myslím si, že pokud se podíváte zpět na loňský rok (v Austrálii – poz. redakce), tak vzhledem k tomu, jaký jsme měli vůz, jsme si nevedli špatně. Vrátili jsme se s dobrým autem a předvedli jsme, co dokážeme, ale myslím, že to pro nás vždy byl dobrý víkend. Suzuka to minulý rok potvrdila. Myslím, že si jsou podobné. Je tu hodně vysoké rychlosti.“

Problém je to, že se Ferrari zlepšilo ve vysoké rychlosti, a právě s tím měli loni problémy. Proto se jim podařilo udělat velký krok kupředu. Pořád si myslím, že můžeme mít dobrý víkend, na který se můžeme těšit. Rád bych řekl, že pokud se oběma našim vozům podaří umístit na pódiu, bude to krásný víkend. Ale myslím, že letos soupeříme s dalšími dvěma auty na tomto typu okruhu, nejen s Maxem.“

Vyhlídky McLarenu na umístění na pódiu podporuje nedostatek pomalých zatáček na japonském okruhu. Norris totiž přiznal, že má jeho vůz MCL38 v těchto úsecích značné nedostatky. Šéf týmu Andrea Stella naznačil, že jeho tým přinese příští měsíc v Imole další vylepšení. Ital, který je letos v čele stáje druhým rokem připustil, že bude McLarenu trvat dalších dvanáct měsíců, než vyřeší a odstraní omezení balíčku vylepšení. McLaren každopádně letos zaznamenal nejúspěšnější start sezóny od roku 2012 a s padesátipěti body momentálně zabírá třetí místo v Poháru konstruktérů.

Tým nedávno oznámil odchod inženýra Davida Sancheze, který nastoupil pouze tři měsíce zpátky. Měl být hlavním pilířem tříčlenné technické struktury stáje, ale po neshodě ohledně náplně a odpovědnosti ve své roli tým opustil.

Sdílejte na:
Zavřít