Norris: Reklamní transparenty nemají na autě co dělat

Norris: Reklamní transparenty nemají na autě co dělat

Lando Norris byl jedním z několika jezdců, jejichž kvalifikační trénink byl přerušen, když se v jejich voze zasekl poškozený reklamní polep z bariéry. Se stejným problémem se potýkal Charles Leclerc a Logan Sargeant, kteří museli ze svého vozu odstraňovat části roztříštěné reklamy.

Reklamy jsou na několika místech monacké trati přilepené na svodidlech. Ty se však poškodily, když se jich jezdci dotýkali ve snaze zlepšit své časy na jedno kolo.

Norrisova první jízda v Q1 byla ztracena, když jeho vůz zachytil část jednoho reklamního poutače. Musel přezout na druhou novou sadu měkkých pneumatik, aby si zajistil postup do Q2, což znamenalo, že při dojezdu do Q3 si nemohl dovolit přezout na čerstvější sadu pneumatik.

„Se čtvrtým místem jsem nakonec spokojený,“ řekl. „V první časti jsme se trápili. Odstranil jsem část nečistot, které byly na trati, a také všechny nálepky, které se odlepily. To je něco, co by se ve formuli 1 nemělo stávat. Zničilo mi to Q1 a dostal jsem se do většího tlaku, který byl naprosto zbytečný.

Leclerc musel také do boxů, aby mu byl odstraněn kus transparentu z předního křídla. Další kus se přilepil na pravou přední část Williamsu Logana Sargeanta.

Norris byl za daných okolností se svým kvalifikačním výkonem, díky němuž zůstal o dvě místa za týmovým kolegou Oscarem Piastrim, spokojen.

„Ve druhé i třetí části jsem byl spokojen. Udělal jsem slušný pokrok, který jsem potřeboval. Oscar odvedl velmi dobrou práci, takže klobouk dolů. Myslím, že pro nás, jako tým, je to dobrý den. Být druhý a čtvrtý je o něco lepší výsledek, než jsme očekávali, takže si myslím, že je to dobré znamení,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít