Norris prozradil zbarvení, které chce zpátky na McLarenu

Norris prozradil zbarvení, které chce zpátky na McLarenu

Lando Norris jmenoval design, který chce, aby se k němu McLaren vrátil v budoucnu. Zdůrazňované barevné schéma je slavný chrom s červenou barvou používaný po mnoho let. Naposledy ho McLaren použil v roce 2013.

Design byl ovlivněn bývalým sponzorem značky Vodafone, se kterým McLaren měl spolupráci několik sezón. Byl to také ten design, se kterým Lewis Hamilton v roce 2008 vyhrál svůj první titul mistra světa po dramatickém závodu v Brazílii.  Na začátku turbo-hybridní éry si McLaren pohrával s několika různými zbarveními, než v roce 2017 přešel na papájově oranžovou. Lando Norris tvrdí, že chrom s červenou původně podnítily jeho zájem o F1 a volá po jeho návratu.

„Moje oblíbená partička. Tohle je éra Lewise a Fernanda,“ řekl pro GQ Sports s odkazem na kampaň, která proběhla v roce 2007 a Hamilton s Alonsem v ní účinkovali.

„Velká rivalita. To je to, co mě dostalo do formule 1, když jsem sledoval, jak jezdí. Začal jsem podporovat McLaren jen proto, že vypadali skvěle. Mnohokrát jsem žádal Zaka (Browna – ponz. red.), aby se k designu vrátili.”

Poté, co měl Norris nějaký čas zájem o McLaren, byl přijat do jeho juniorského programu, než pro ně v sezóně 2019 debutoval.

Při vzpomínání na to, kdy poprvé viděl základnu McLarenu ve Wokingu, Lando Norris řekl: „Pamatuji si, že když jsem přišel do Wokingu, bylo mi asi 12 nebo 13. Pro tak mladého kluka to byla děsivá budova. Všechny chodby jsou dole a vypadají, jako by šly nekonečně dolů.”

Tým z Wokingu již dříve používal speciální design, včetně toho použitého ve Velké ceně Monaka v roce 2021, kdy vůz nesl specifické barvy společnosti Gulf – oranžovou a modrou.

Sdílejte na:
Zavřít