Norris: Monako na mokru je ta nejděsivější věc, jakou jsem v životě udělal

Norris: Monako na mokru je ta nejděsivější věc, jakou jsem v životě udělal

Mnozí se pozastavovali nad tím, proč se start závodu kvůli dešti odsunul téměř o hodinu. Vždyť jsou to ti nejlepší jezdci na světě, tak proč nejezdí? Norris nyní podpořil rozhodnutí vedení závodu se slovy, že Monako za deště je zkrátka peklo.

Lando Norris byl v kvalifikaci nejlepší ze zbytku pole, do závodu tedy odstartoval z pátého místa. Ovšem o to přišel ve prospěch George Russella, který jej překonal přes boxy. Šestou příčku si pak udržel až do cíle. Překvapivě jej ztráta jedné pozice příliš netrápí. Nejspíše je to také tím, že stále není stoprocentně zdravý. Již před Velkou cenou Španělska jej trápil zánět mandlí.

„V těchto podmínkách je vždycky náročné docílit toho, aby kolo se zastávkou na slicky bylo dokonalé,“ popisuje Brit, jehož slova cituje portál motorsportweek.com. „Byla to trochu smůla. Jsou dny jako dnes, kdy můžete udělat perfektní rozhodnutí v trochu nesprávnou dobu.“

Přesto zdůrazňuje, že si nemůže na nic stěžovat, jelikož „někdy můžete vytěžit z těchto podmínek a někdy naopak ztratíte. Dnes jsme ztratili. Nejsem nešťastný, jenom trochu frustrovaný. Ztratili jsme jednu pozici. Byl to jeden nebo dva body. Nehledě na to odvedl tým skvělou práci.“

Mnozí se divili, proč se čeká na start závodu, až přestane pršet. Kevin Magnussen tvrdil, že dá ruku do ohně za to, že všichni jezdci chtěli závodit i v těchto podmínkách v úzkých uličkách monackého knížectví. Ale zdá se, že opak je pravdou. Podle slov dvaadvacetiletého závodníka bylo „mokré“ Monako tou nejděsivější věcí, kterou kdy udělal.

„Přežili jsme závod, byl dlouhý. Bylo to náročné v těchto podmínkách. Nedokážu popsat, jak těžké je řídit vůz formule 1 na mokru na této trati. Je to opravdu jedna z nejděsivějších věcí, které jsem v životě udělal. Ale byla to dobrá zábava a zároveň odměna Za šesté místo jsem rád,“ uzavřel pilot McLarenu, jemuž momentálně patří v šampionátu jezdců průběžné sedmé místo se 48 body na kontě.

Sdílejte na:
Zavřít