Nemáme plán B, pokud Hamilton odejde, přiznává Wolff.

Nemáme plán B, pokud Hamilton odejde, přiznává Wolff.

Lewisu Hamiltonovi vyprší po letošní sezóně smlouva s Mercedesem a stále není potvrzeno, že v týmu zůstane. Proto vyvstává mnoho spekulací o jeho odchodu. Šéf týmu Toto Wolff trvá na tom, že nezvažuje žádný plán B v případě, že by od nich Hamilton na konci roku odešel.

Podle různých zdrojů je jednání se sedminásobným šampionem odsunuto do pozadí a Stříbrné šípy se soustředí spíše na to, jak zlepšit svůj nepředvídatelný monopost W14.

Předpokládá se, že o prodloužení smlouvy začnou v budoucnu Wolff a Hamilton znovu debatovat, ale pokud se Hamilton k týmu nezaváže, může tím Mercedes nechat ve štychu.

Wolff ale žádné obavy nemá a je pozoruhodně uvolněný.

Wolff: „Nenechal by nás na holičkách.“

„Možná budu znít naivně, ale opravdu mám problémy vymyslet plán B, když mám pořád nejraději plán A,“ řekl Wolff pro motorsport.com.

„Nechci začínat diskuze s dalšími piloty, protože jsem spokojený s těmi, které mám v týmu, to bezpochyby. Nemáme teď plán B. Máme Lewise (Hamiltona – pozn. red.).“

Wolff si je také jistý, že nebude muset narychlo zaplňovat prázdné místo, a věří, že Hamilton by mu dal dopředu vědět, než by tým opustil.

„Myslím, že by nám řekl dostatečně dopředu. Nemyslím si, že by Lewis řekl něco ve smyslu už to dělat nemůžu. Zítra odcházím. Vždycky se cítil zodpovědný za tým. Nenechal by nás v tom samotné. Piloti se vždy mohou takto rozhodnout, ale on by nás v tom nenechal. Ale myslím si, že když věříte, že jste tým, který je stále atraktivní pro ostatní, najdete řešení,“ dodal Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít