Nejzajímavější podcasty o královně motorsportu

Nejzajímavější podcasty o královně motorsportu

Obliba podcastů se neustále zvyšuje a královna motorsportu není výjimkou. Pojďme se proto podívat na nejzajímavější, které se zabývají F1. Dal jsem dohromady seznam podcastů, které se mi líbí a určitě byste je neměli minout.

První se zaměřím na podcasty, které jsou v češtině nebo slovenštině.

Eisking TV

Pokud si mám vybavit jeden podcast, který na „československé“ scéně nemá konkurenci, tak je to určitě Eisking.

Števo Eisele a Josef Král nastavili vysokou laťku o F1 tak,  že by jistě zaujaly i v zahraničí, což se vlastně stalo, když Josef Král prohlásil, že Mattia Binotto končí ve Ferrari a podcast se musel následně upravit po reakci ze zahraničí.

Eisking rozebírá technické zajímavosti, debrifingy po závodech, kde se rozebírají jednotlivé situace a dojmy. U některých Eiskingů jsou i formulové zprávy, takže posluchačovi neunikne nic důležitého ze světa formule 1. Výborné jsou i speciály, kde například Josef Král ukázal, jak vypadá výbava jezdce.

Ještě jedna věc lze u Eiskingu vyzdvihnout – na Youtube je velmi výborná komunita, kde se dá příjemně diskutovat bez sprostých urážek, což se jen tak nevidí. Navíc před Vánoci spustili Eisking.tv, kde se zapojují do dění i fanoušci během živých vysílání.

F1online podcast

Druhým podcastem, který musím zmínit je F1online podcast, který vytváří Ladislav Király a Miro Gaži z F1online.sk.

Shrnuje užitečné zajímavosti ze světa F1, věnuje se aktuálním tématům a posluchač se vždy něco zajímavého dozví včetně technických informací. Velmi se mi líbí, že komentátoři vysloví i svůj pohled na danou věc.

Z „československých“ podcastů, které můžu doporučit, je to všechno, nicméně zbývá spoustu anglických.

Jednoznačně prvním je F1: Beyond the Grid. Tom Clarkson si vždy pozve zajímavého hosta – od jezdců až po výrazné osobnosti královny motorsportu jako je Ross Brawn nebo dokonce Bernieho Ecclestona. Postupně se dozvídáte málo známé věci a rozhodně tento podcast hodnotím jako nejzajímavější o F1. Doporučuji si poslechnout Murrayho Walkera, Rosse Brawna jak hovoří o Michaelu Schumacherovi, případně jeho syna – Micka Schumachera.

F1 on the Edge

Další podcast od tvůrců F1. Sedmidílná série popisuje pomocí vypravěče neuvěřitelné příběhy z královny motorsportu včetně rozhovorů s očitými svědky dané události. Dozvíme se o ztraceném diamantu během VC Monaka přes unesení pětinásobného mistra světa Jauna Manuela Fangia až po například leteckou havárii Davida Coultharda.

F1 Nation

Během sezóny pravidelně vychází každý týden podcast, kde se probírá aktuální téma trojicí moderátorů ve složení Tom Clarkson, Damon Hill a Natalie Pinkham, případně se připojí významný host ze světa formule 1.  Mistr světa z roku 1996 vždy doplní případné rozbory z pohledu závodníka.

Autosport Podcast F1 and more
Podcast Autosportu shrnuje nejdůležitější věci z tréninků, kvalifikací a závodů včetně rozborů rozporuplných situací. Komentátoři přidávají i svůj pohled na probírané téma.

The Race F1 Podcast

Podcast, který má podobný styl jako Autosport, a vydává ho The Race. Zaměřuje se na novinky ze světa F1 a podrobné analýzy ze závodních víkendů.

Bring Back V10s – Classic F1 stories

Další podcast od tvůrců The Race, který by v českém překladu zněl „Vraťte zpátky V10“. Zaměřuje se „klasickou éru“, když F1 ještě byla hlasitá jak na trati tak mimo ni.  Probírají se nejslavnější závody z historie královny motorsportu a přidávají zajímavé informace, o kterých jsme se často dozvěděli až po závodech.

Posledním podcastem, který zmíním je That racing history podcast, kdy se během 20 minut dozvíte historické zajímavosti – devítidílná série pojednává například o Ferrari, které bylo překvapené z monopostu F2004 a co stálo za tak dominantním úspěchem dnes již legendárního monopostu.

Jaké podcasty posloucháte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Jan Fridrich)
Sdílejte na:
Zavřít