Nejsme na míle daleko, říká Hamilton o závodním tempu

Nejsme na míle daleko, říká Hamilton o závodním tempu

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton uvedl, že Mercedes není daleko v tempu na dlouhé vzdálenosti od Ferrari a Red Bullu. Stříbrné šípy dovezly do Silverstone několik vylepšení, které byly zaměřeny na podlahu, přední zavěšení, zadní křídlo a sidepody.

Obhájci konstruktérského titulu mají za sebou obtížný vstup do letošní sezóny a stále čekají na první vítězství. Mercedes se obvykle trápí více v sobotu než během závodu, přičemž Lewis Hamilton pochválil tempo na dlouhé vzdálenosti po pátečních trénincích.

„Vylepšení nemělo nic společného s jízdou, je to doslova přítlak a je těžké ho cítit, protože jsou to dvě masivně odlišné tratě (ve srovnání s Kanadou – pozn. red.). Přišli jsme z okruhu, kde převažují pomalé rychlosti na trať, pro kterou je typické střední až vysoká rychlost, takže jsem neměl možnost si auto takhle osahat minulý týden,“ řekl sedminásobný mistr světa.

„Tato trať je mnohem hladší, mnohem lepší. Je to spíše jako Barcelona, ale tohle je nejlepší trať (Silverstone – pozn. red.). Pořád se mi na ní ježí vlasy a je epická na řízení. Bojujeme s autem. Naše tempo na dlouhé jízdy není tak dobré jako u ostatních, ale nejsme na míle daleko. Takže rozhodně došlo ke zlepšení a přes noc na tom budeme pracovat.“

Jedním z největších problémů Mercedesu v letošní sezóně je poskakování (anglicky nazývané jako porpoising) a Lewis Hamilton přiznal, že tento problém stále vnímá i na Silverstone.

„Pořád poskakujeme, docela dost. Ne nutně na rovinkách, ale v zatáčkách je to docela drsné. Ne fyzicky drsné. Takže máme stále na čem pracovat, ale zdá se, že jsme udělali malý krok vpřed,“ dodal Lewis Hamilton.

Jeho týmový kolega George Russell také uvedl, že monopost v zatáčkách poskakuje, ale jízda na rovinkách ho povzbudila.

„Je to úplně jiný okruh zde v Silverstone. Věděli jsme, že průjezd zatáček ve vysoké rychlosti bude trochu náročný, a to se ukázalo jako pravdivé. Přes zatáčky Copse, Maggotts a Becketts auto poskakuje, takže se to musíme snažit pochopit.“

„Ale na rovinkách nedošlo k porpoisingu, což je alespoň jedno pozitivní znamení. Takže jak jsem řekl, jsou tam pozitiva, jen je musíme maximalizovat,“ dodal George Russell.

Sdílejte na:
Zavřít