Nedělní zlatý pohár F2 patří Doohanovi, body pro Staňka

Nedělní zlatý pohár F2 patří Doohanovi, body pro Staňka

Nedělní závod F2 v belgickém Spa Francorchamps měl tři vítěze. Jack Doohan vyhrál hlavní závod, Theo Pourchaire převzal vedení v celkové tabulce a Roman Staněk bodoval.

Pro lídra celkové tabulky, Dána Frederika Vestiho skončila neděle ještě, než zhasla startovní světla: za vlhka trapně odložil svůj vůz na rovince Kemmel do svodidel při nájezdu na grid!

Jeho týmový kolega u Premy, Angličan Oliver Bearman využil své pole-position o to lépe a z prvního kola se vrátil na špičce před Pourchairem, Maloneyem, Fittipaldim a zle reagujícím Martinsem. Roy Nissany z PHM Racingu by Charouz postoupil na slibné 12. místo, Roman Staněk (Trident) byl 15. a Charouzův nováček Josh Mason (směl kupodivu startovat z gridu) hnal pole před sebou.

Ve 4. kole se v Eau Rouge (!) navzájem dotkli Nissany a Leclerc, načež šel Monačan s prasklou pneumatikou do nebezpečných hodin. Kritickou situaci se štěstím ustál. Ve stejné fázi ztratil Maloney dvě pozice. Pořadí se poté ustálilo a kolem poloviny z 25 kol závodu jeli Bearman, Pourchaire, Fittipaldi, Martins a Maloney Ardenami se sekudovými odstupy.

10 kol před koncem měnili Bearman s Pourchairem. Tým ART si při tom vedl lépe než Prema a Francouz převzal ještě v boxové uličce vedení!

Po následující nehodě Crawforda s Correou v Les Combes se ovšem neutralizovalo. Toho šikovně využil k pit-stopu Jack Doohan – a vrátil se na trať jako druhý za Pourchairem. Také Roman Staněk měnil pneumatiky v této fázi a posunul se kupředu na dobrou 11. pozici.

Naostro se závodilo až v závěrečných pěti kolech. Tři kola před koncem využil Doohan výhody čerstvého měkkého obutí, odsunul Pourchaira za sebe a dojel si po Hungaroringu pro druhé nedělní vítězství za sebou. Podobně se dařilo rozjetému Staňkovi, který dokázal předjet několik soupeřů a dojet po Baku, Monaku a Spielbergu pro letošní čtvrté body. Vozy PHM Racingu by Charouz na body opět nestačily. Nissany dojel 13. a rychle se učící nováček Mason patnáctý.

 

 Výsledek závodu F2 ve Spa-Francorchamps:

  1. Jack Doohan, Virtuosi
  2. Theo Pourchaire, ART
  3. Enzo Fittipaldi, Carlin
  4. Zane Maloney, Carlin
  5. Victor Martins, ART
  6. Richard Verschoor, Van Amersfoort
  7. Oliver Bearman, Prema
  8. Kush Maini, Campos
  9. Roman Staněk, Trident
  10. Ralph Boschung, Campos

13. Roy Nissany, PHM Racing by Charouz
15. Josh Mason, PHM Racing by Charouz

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít