Nedělní závod F2 v Zandvoortu: Drugovich neochvějně stylem šampiona

Nedělní závod F2 v Zandvoortu: Drugovich neochvějně stylem šampiona

Do konce sezony zbývají ještě 4 závody v Monze a v Emirátech, po neděli v Zandvoortu je ovšem velmi pravděpodobné, že se mistrem F2 sezony 2022 bude korunovat Felipe Drugovich. Brazilec dojel domácí stáji MP pro jasné vítězství, zatímco jeho jediný konkurent v bodování Pourchaire znovu selhal. Spokojenost vládla v Charouz Racing Systemu: Enzo Fittipaldi totiž vydatně bodoval 5. místem.

Do nedělního závodu na 40 kol směl zkušený Drugovich (MP) startovat z pole-position – a jezdec jeho kalibru z takové výhody chladně čerpal: šikovně křižoval stopu nebezpečného Jacka Doohana (Virtuosi) a s přehledem udržel první pozici. Doohan se Sargeantem za ním ovšem brzdili do Tarzan Bochtu příliš pozdě. Američan musel mimo trať a při netrpělivém pokusu o nápravu ještě v prvním kole kolidoval s Boschungem (Švýcar nastoupil v přilbě v lakování svého velkého krajana Jo Sifferta). Následkem se Sargeant zavrtal hluboko do bariéry – a závod byl proto přerušen!

Jaký to podivný kontrast dvou extrémů: Ještě před 50 lety se v Zandvoortu vesele závodilo dál, i když zde v troskách svých vraků hořeli Piers Courage a Roger Williamson. Dnes se závod přeruší kvůli malichernosti, jakým je pochroumané styroporové hrazení před svodidlem…

O 30 minut později nastoupili „tvrdí hoši a jedna dívka F2“ ke startu za Safety Carem znovu. Ochozy se mezitím pomalu začaly plnit a Drugovich s přehledem zůstal na špičce před Doohanem, Haugerem a Verschoorem. Charouzův Enzo Fittipaldi atakoval z 11. místa bodovanou pozici Vestiho, Tatiana Calderon uzavírala pole. Brazilec byl v dobré formě. Dána nechal brzy za sebou a vrhl se na sobotního vítěze Armstronga.

Za fáze výměn pneumatik kolem poloviny závodu se o delší neutralizaci postaral Japonec Marino Sato, či lépe řečeno mechanici stáje Virtuosi: špatně mu připevnili přední kolo a i on skončil v bariéře.

Důsledkem naprosto pře-regulovaného motorsportu došlo při re-startu k dalšímu slapsticku: ředitelství tentokrát nepovolilo výměny pneumatik za neutralizace. Některé vozy v poli tedy nyní chtěly k výměně, jiné nasadily závodní tempo. Výsledek se dostavil na úrovni vjezdu do boxů: Verschoor vrazil zezadu do Doohana a Novalak zlomil nárazem zadní závěs Calderonové. Taktovku tedy znovu převzal Bernd Maylaender ve vodícím voze…

„Závod“ kvůli dlouhým přerušením tentokrát neukončil plný počet kol ale časový limit. V závěrečné desetiminutovce kontroloval Drugovich domácího Verschoora a Iwasu za sebou. Fittipaldi, který se vyhnul všem trapnostem, dojel za Haugerem a před dalším lokálním matadorem Cordeelem výborný pátý.

Výsledek závodu F2 v Zandvoortu:

1. Felipe Drugovich, MP

2. Robert Verschoor, Trident

3. Ayumu Iwasa, DAMS

4. dennis Hauger, Prema

5. Enzo Fittipaldi,, Charouz Racing System

6. Amaury Cordeel, Van Amersfoort

7. Juri Vips, Hitech

8. David Beckmann, Van Amersfoort

9. Oliver Caldwell, Campos

10. Theo Pourchaire, ART

Nedojela:. Tatiana Calderon, Charouz Racing System

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít