Nedělní závod F2 v Austrálii: Hadjarova odveta

Nedělní závod F2 v Austrálii: Hadjarova odveta

Francouzský junior Red Bullu Isack Hadjar včera ztratil vítězství ve sprintu F2 „u zeleného stolu“. Dnes mu byla štěstěna více nakloněna a poslala ho měnit pneumatiky v okamžik, který rozhodl v jeho prospěch.

V neděli dostal novopečený vítěz F2 Roman Staněk příležitost, svůj výkon z předešlého dne potvrdit . Bohužel jen teoreticky: startoval z 10. místa a po polovičním kole ho poslal do hodin a na poslední místo Zak O´Sullivan.

Na špičce se po dobrém startu držel poleman Dennis Hauger (MP). Nor sice v prvním kole krátce ztratil tuto pozici vůči Kimi Antonellimu (Prema), rychle si ovšem vybojoval vedení nazpět. Za nimi se seřadili Zane Maloney (Rodin), Richard Verschoor (Trident) a Josep Marti (Campos).

Jezdci startující na měkké směsi měli již velmi brzy problémy s přilnavostí, čehož využil především Kush Maini pochodem kupředu na 2. pozici. Od 9. kola byl Ind dokonce ve vedení, načež konkurence přezula na tvrdší směs. Ještě na studených pneumatikách zahodil Hauger všechny své šance letem do bariéry. Následující neutralizace hrála do karet Isackovi Hadjarovi, který zavítal do boxů právě, když byla „žlutá“ fáze zahájena.

Francouz se tím vyšvihl na špičku jezdců, kteří již měli vyměněno. V dalším průběhu závodu si při předjíždění soupeřů s odlišnou taktikou počínal šikovněji, než Paul Aron, Zane Maloney a Kimi Antonelli, kteří proto v závodě skončili za ním.

 

Výsledek závodu F2 v Melbourne:

1. Isack Hadjar, Campos
2. Paul Aron, Hitech
3. Zane Maloney, Rodin
4. Kimi Antonelli, Prema
5. Ritomu Miyata, Rodin
6. Richard Verschoor, Trident
7. Franco Colapinto, MP
8. Rafael Villagomez, Van Amersfoort
9. Victor Martins, ART
10. Oliver Bearman, Prema

16. Roman Staněk, Trident     

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít