Nebylo to od Norrise férové, kritizuje Rosberg Britův manévr na Péreze

Nebylo to od Norrise férové, kritizuje Rosberg Britův manévr na Péreze

Během uplynulé Velké ceny Nizozemska vytlačil Norris Péreze mimo trať. Britovo chování kromě Péreze odsoudil i Rosberg. Podle nich nenechal Norris při vzájemném souboji dostatek místa.

Sergio Pérez se po startu z boxů probojovával startovním polem vzhůru, až se dostal za Landa Norrise. Ten se však své pozice nechtěl vzdát a Péreze při souboji vytlačil mimo trať, s čímž pochopitelně nebyl Mexičan spokojený. Podle něj to bylo zbytečné.

„Je to trochu škoda, protože si myslím, že šesté místo bylo možné. Ale když jsem předjížděl Landa, dostali jsme se k sobě příliš blízko, přičemž se poškodila pravá strana mého vozu, takže jsem ztratil přítlak. Zkrátka mi nenechal místo, ten kontakt byl zbytečný,“ okomentoval incident pilot Red Bullu.

A jak to vidí Norris? „Nechtěl jsem mu to ulehčit. Je mi jedno, kdo v autě sedí, ke všem se chováte stejně a body jsem chtěl stejně jako on, proto jsem ho tlačil, ale z trati jsem jej nevytlačil. Nenechal jsem mu příliš místa – dostatek, ale ne moc.“

S Britovo chováním nesouhlasil ale ani mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg, který pro Sky Sports F1 uvedl: „V této věci s Landem moc nesouhlasím, ale on v autě nevidí moc dobře, co se děje. Rozhodně mu ale nenechal dostatek místa, od Landa to nebylo příliš férové.“

„Checo měl právo na to tam být, protože na vjezdu do zatáčky byl vpředu. Lando jej pak natlačil na kraj a to také mohlo skončit velkou nehodou, což už bylo na hraně a opravdu to nebylo férové,“ zkritizoval mladíka z McLarenu.

Sdílejte na:
Zavřít