Náklady na juniorské série jsou absurdní, stěžuje si Wolff

Náklady na juniorské série jsou absurdní, stěžuje si Wolff

Šéf Mercedesu Toto Wolff chce, aby se motorsport stal dostupnější pro mladé závodníky. Naráží tím tak na slova Lewise Hamiltona, který tvrdí, že se F1 stala „klubem miliardářských chlapců“.

Tři jezdci na startovním roštu, Lance Stroll, Nicholas Latifi a Nikita Mazepin, jsou synové miliardářů, zatímco většina ostatních závodníků vyžaduje podporu od sponzorů, aby se udržela na nejvyšší úrovni z důvodu vysokých nákladů.

Lewis Hamilton v rozhovoru pro španělskou AS uvedl, že F1 se „stala klubem miliardářských chlapců“ a dodal: „Kdybych měl začít karéru znovu v dělnické rodině, bylo by pro mě nemožné tady dnes být, protože ostatní chlapci by měli mnohem více peněz.“

Toto Wolff souhlasí s Hamiltonem, že je potřeba udělat více pro snížení nákladů napříč sériemi.

Myslím, že je v našich silách, aby se všechny kategorie staly cenově dostupnějšími, takže děti, které nemají žádné finanční zázemí, mohou být v juniorských formátech skutečně úspěšné, “ prohlásil Wolff.

Všechny velké týmy v F1 musí být schopny tyto děti identifikovat. Není možné, aby dobrá motokárová sezóna stála 250 000, sezóna v F4 500 000 a sezóna v F3 1 milion euro.

To je naprosto absurdní. Je třeba to začít řešit. Musíme dát dětem možnost závodit za mnohem dostupnější rozpočet.“

Sdílejte na:
Zavřít