Nahradí Schumachera mladičký di Resta?

Nahradí Schumachera mladičký di Resta?

Podle bývalého skotského závodníka Davida Coultharda by se nástupcem Michaela Schumachera u Mercedesu mohl stát mladičký talent Paul di Resta, aktuálně pilot týmu Force India.

Pryč jsou doby, kdy právě David Coulthard společně s Michaelem Schumacherem bojoval o jednotlivá vítězství ve Velkých cenách Formule 1. Německý pilot skončil v roce 2006, zatímco Coulthard setrval ještě další dvě sezony. Michael Schumacher se ovšem do královny motorismu vrátil, v roce 2010 se na tři sezony upsal Mercedesu. Zde ale nepodává výkony nejen podle představ svých, ale také podle představ veřejnosti, již teď se tudíž se nahlas spekuluje o tom, kdo jej u stáje Mercedes nahradí. Podle legendárního skotského závodníka by to mohl být jeho krajan, talentovaný Paul di Resta.

„Do budoucna by to byl pro obě strany jistě dobrý tah,“ řekl vítěz třinácti Velkých cen ve Formuli 1. „Čas neúprosně plyne a je samozřejmé, že Schumacher nebude ve Formuli 1 pokračovat ještě několik let. Podle mého názoru by Paul mohl být jeho dobrým nástupcem, ať už to bude po sezoně letošní, nebo až té příští.“

„Paul je mladý, plný energie a talentu, nicméně co nejdříve se bude chtít dostat do vítězného vozu, který mu Force India v nejbližších letech pravděpodobně nezaručí,“ řekl dále Skot, jež v současné době komentuje závody Formule 1 pro britskou stanici BBC. Paul di Resta má navíc s Mercedesem velmi silné spojení, nejenže v loňském roce s tímto týmem vyhrál seriál DTM, navíc právě agregáty německé automobilky pohánějí vozy stáje Force India. „Toho mladého závodníka čeká ještě velká spousta důležitých rozhodnutí, které mohou mít velký vliv na vývoj jeho kariéry. Pokud se ale své kroky v kariéře závodního pilota dobře zváží, rozhodně z něj bude úspěšný pilot.“

Pokud se Paul di Resta opravdu stane závodníkem stáje Mercedes, s největší pravděpodobností to nebude v roce příštím, protože před několika dny německý pilot Michael Schumacher potvrdil, že v Mercedesu zůstane i pro sezonu příští, ačkoli nepočítá s bojem o vítězné příčky. 

Sdílejte na:
Zavřít