Montezemolo: Stále se nevzdáváme!

Montezemolo: Stále se nevzdáváme!

Prezident italské stáje Ferrari popřel jakékoli informace o tom, že jeho tým letošní ročník vozů Formule 1 vypustí. Se svými piloty chce i nadále bojovat o vítězství v šampionátu.

Italský tým v letošním ročníku ještě nevybojoval žádné vítězství, nejlepším umístěním je druhé místo z Velké ceny Evropy ve španělské Valencii, které vybojoval Fernando Alonso. Ten má v současné době ztrátu na lídra šampionátu Sebastiana Vettela již 99 bodů, Ferrari samotné ztrácí v Poháru konstruktérů na první příčku propastných 166 bodů.

I přes tyto nepříznivé bilance prezident týmu sdělil veřejnosti, že stáj letošní sezónu vypustit zkrátka nemůže a v příštích závodech chce bojovat o vítězství a stáhnout ztrátu na čelo startovního roštu. „Za posledních několik dnů se toho velmi odehrálo. Sešli jsme se společně s inženýry a dospěli k názoru, že letošní sezónu nemůžeme vzdát. Na vývoji vozu pracujeme od prvního závodu a zaznamenali jsme velký pokrok a hodně změn.“

„Víme, že situace v obou šampionátech je pro nás nepříznivá, ovšem nechci slyšet žádné řeči o tom, že Ferrari letošní ročník vypustí. Musíme se i nadále snažit zaznamenávat pokroky a bojovat o jednotlivá vítězství,“ řekl dále Luca di Montezemolo.

„Samozřejmě jsme se již bavili o voze pro příští rok, což je ovšem pro tuto fázi sezóny zcela normální. Rozhodně to ale v současnosti není hlavní aspekt, na který se chceme soustředit. Závody Formule 1 jsou zejména v letošní sezóně nepředvídatelné a velmi napínavé, stačí si vzpomenout například na Monako nebo Kanadu. Může se stát ještě hodně věcí a Ferrari stále může být úspěšné,“ konstatoval závěrem.

Montezemolo dále poblahopřál Pirelli ke skvělé přípravě pneumatik, jež tvoří jednotlivé závody stále zajímavější.

Sdílejte na:
Zavřít