Monopost Ferrari v Praze, aneb slavnost Legendy je zpět

Monopost Ferrari v Praze, aneb slavnost Legendy je zpět

Jste milovníkem motorsportu? Jste fanouškem aut či motorek? Máte v neděli čas? Pokud jste si na tyto otázky alespoň dvakrát odpověděli „Ano“, potom zavítejte v neděli na slavnost Legendy do Prahy.

Motoristická slavnost Legendy zamířila po roce do rozlehlého areálu pražských Holešovic, kde návštěvníky přivítala hojnou dávkou vystavovaných aut. Na výstavní rozlohu 180 000 metrů čtverečních přivezlo přes tisíc vystavovatelů své kousky, které je možné do nedělního odpoledne v prostorech holešovického výstaviště obdivovat.

Letošní ročník je především věnován autům z Anglie a samotný pavilón, kterým se organizátoři chlubí nejvíce nese podtitul „Anglická Noblesa“. Na své si zde přijdou fanoušci McLarenu, protože na místě jsou k dispozici rovnou tři luxusní automobily, mezi kterými se nachází také slavný McLaren P1. Společnost jim tvoří automobilka Aston Martin se svými ikonickými modely jako je třeba model Vantage F1, který doprovází piloty F1 jako safety car. Dva luxusní výrobce doplnila také značka Jaguár například se svým modelem E-Type.

Největším lákadlem pro fanouška motorsportu zaručeně bude pavilon supersportů, ve kterém naleznete auta, které o líbezný zvuk a spoustu koní nemají nouzi.  Nachází se zde závodní automobily týmu Šenkýř Motorsport nebo také premiérově svůj vůz Mercedes-AMG GT4 přivezl tým Buggyra Racing, ve kterém závodnice Aliyyah Koloc ovládla Dámský pohár. Na své si zde přijdou i fanoušci Ferrari, které zde ovládlo druhou část expozice, zejména s modelem Daytona SP3, kterému společnost dělá například ikonický model LaFerrari Aperta v perleťově bílé barvě. Novinkou pro legendy je monopost Dallara – Chevrolet, při kterém můžete porovnat velikosti jednotlivých kategorií motorsportu.

Jednou největších chloub organizátorů Legend je automobil Pagani Utopia. Exkluzivní automobilka Horacia Paganiho našla zastoupení v ikonickém červeném sportu, který upoutá Váš pohled v moment, kdy do pavilonu motorsportu vstoupíte. Jeho prestižní provedení potěší každého fanouška sportovních aut svou precizností a specifikací.

Své přivezli také soukromí vystavovatelé ze značky Lotus nebo také sběratelé motocyklů, kde své vystavila také značka Praga. Právě ta minulý rok přestavila nový motocykl ZS 800, který se pyšní charakteristickou tmavě modrou barvou.

Pokud si však myslíte, že pavilony to končí, tak zdaleka ne. Celý venkovní areál Holešovic je tématicky rozdělen na části, ve kterých si najde své opravdu každý. Od fanoušků německý automobilek jako je BMW, Mercedes, Porsche, až po milovníky amerických aut, které zde ve velkém zastoupil například Ford. Speciální místo si našla také prestižní kategorie Rally Dakar, ve kterém se krom kamiónu nachází také legendární dakarské „kachny“.

Přes současné automobily můžete nahlédnout do historie, díky velké části věnované veteránům, či do budoucnosti, díky prototypům, které představila např. automobilka Mercedes, která přivezla Vision EQXX nebo Vision One-Eleven, který zaujme svým designem, připomínající vůz ze Sci-fi filmu.

Radost udělá slavnost také fanouškům formule 1 rovnou dvakrát. Ve dlouhodobé spolupráci dovezl Shell do vlastní arény monopost Ferrari SF1000. Monopost však mnohé z Vás zaujme zbarvením, které vůz má. Nejedná se totiž o zbarvení typické danému monopostu, který závodil v roce 2020, nýbrž to, které charakterizuje letošní vůz se žluto-bílými pruhy. O své se postaral Red Bull, který přivezl svou formuli s mistrovským číslem 1, patřící úřadujícímu mistrovi světa Maxovi Verstappenovi.

Legendy také navštívilo a navštíví spoustu zajímavých osobností ze světa motorsportu. Závodník Tomáš Enge ve svých vstupech vyprávěl o zkušenostech ze závodění na Rally, Le Mans ale také ve F1. O focení na Dakaru a jiných sportovních akcích promluvil fotograf Jan Stárek, o samotném závodění na Rally Dakar přispěla svými zkušenostmi mladá závodnice Aliyyah Koloc.

V neděli se můžete těšit také na nadějnou mladou pilotku Krystínu Kalistovou, která je součastí projektu More than Equal, který vznikl pod záštitou Karla Komárka a bývalého pilota F1 Davida Coultharda. Krystína promluví o budoucnosti projektu a také samotné přípravě, která ji čeká, aby mohla usednout do monopostu F4.

Areál je v neděli 2. června otevřen od 9:00 do 17:00. Základní vstupenky zakoupíte za 650 Kč, zlevněnou za 350 Kč a děti si mohou užít slavnost již za 100 Kč. Nákup vstupenek je možný on-line, ale také přímo na místě.

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Tereza Chvílíčková)
Sdílejte na:
Zavřít