Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Pokud nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenování „líheň talentů“, tak jím i letos jistě je italské mistrovství formule 4.

Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole position

Ke druhému podniku v Misanu u Rimini se přihlásilo 36 mladých pilotů – kdo se zde prosadí, ten tedy opravdu musí umět.

Dobrá, někdo to má možná trochu lehčí: kdo si zajistí kokpit v italském týmu Prema, ten si může být jistý špičkovým materiálem. Kvalifikace do prvního sobotního závodu to potvrdila.

Nejrychlejší byl předsezónní favorit Kimi Antonelli, před Rafaelem Camarou a Jamesem Whartonem – všichni z jmenované squadry. Za nimi se kvalifikoval Ir Alex Dunne z týmu Ungar-Schumacher, následován čtvrtým jezdcem Premy, Charliem Wurzem, Marcusem Amandem (US) a Conradem Laursenem (opět Prema). Osmým místem za silným Polákem Kaszparem Stukou (US) překvapila Maya Weug (Iron Dames/Prema). A talenti „velkých jmen“ z týmu Van Amersfoort? Emerson Fittipaldi junior zajel 14. čas, Brandon Badoer byl 20.

Ještě výrazněji se talenti Premy prosadili v kvalifikaci pro nedělní závod: Antonelli byl nejrychlejší před kolegy Wurzem, Whartonem, Camarou a Laursenem. Weugová byla tentokrát za Amandem sedmá, Badoer zajel 11. a Fittipaldi 15. čas.

Sobotní závod: Antonelli nakonec udolal Camaru

Kimi Andrea Antonelli zažil slabý úvod sezóny v Imole a proto se chtěl junior Mercedesu v Misanu jaksepatří rehabilitovat. V sobotu večer nevyrazil do prvního závodu víkendu optimálně a ztratil jednu pozici vůči Camarovi. Za nimi se seřadili Wharton, Wurz a Dunne, zatímco Fittipaldi poskočil kupředu na 9. pozici.

Následoval velký duel Brazilce Camary s Italem Antonellim o vítězství. „Misano World Circuit Marco Simoncelli“ ale zrovna nepodporuje pokusy o předjetí a když se lídr nedopustí hrubky, má pronásledovatel sotva šanci. Antonelli vybalil všechny triky, Camara ovšem šikovně blokoval. Podařilo se až 3 kola před koncem, kdy Antonelli našel malou skulinku k předjetí – a hned ji využil. Za nimi se Dunne šikovně posunul na třetí místo před Wurze a Whartona. Weugová dojela dobrá 7. a Fittipaldi bral jako 10. první bod sezóny. Druhé děvče v poli, Ruska Viktoria Blokchina (PHM) skončila 19.

Výsledek:

 1. Kimi Antonelli, Prema
 2. Rafaele Camara, Prema
 3. Alex Dunne, US
 4. Charlie Wurz, Prema
 5. James Wharton, Prema
 6. Conrad Laursen, Prema

Nedělní dopolední závod: Pro Antonelliho to byla povedená kopie soboty

Pokud dvojnásobný poleman Antonelli ukázal o víkend na pobřeží Adria slabinu, pak to byly starty: zaváhal totiž i tentokrát, čehož využil Charlie Wurz. Za nimi se z prvního kola vrátili týmoví kolegové Wharton a Camara. Tentokrát Antonelli ovšem nepotřeboval tolik času, aby se vrátil na špičku pole. V Monaku žijícího Austro-Angličana Wurze předjel již ve třetím kole a pádil si poté pro další neohrožené vítězství. Piloti za ním si navzájem neublížili a dojeli v daném pořadí – možná se i proto závod kupodivu obešel bez neutralizací. Weugová (11.), Badoer (13.) a Fittipaldi (15.) tentokrát nebodovali.

Výsledek:

 1. Kimi Antonelli, Prema
 2. Charlie Wurz, Prema
 3. James Wharton, Prema
 4. Rafaele Camara, Prema
 5. Marcus Amand, US
 6. Conrad Laursen, Prema

Nedělní odpolední závod: Camara využil darované šance

Piloti stáje Prema okupovali v pořadí Antonelli, Camara, Wurz a Wharton první dvě startovní řady posledního závodu víkendu a bylo jasné, že se pravděpodobně opět prosadí jeden z nich. Přesto z nich byl nakonec spokojen jen jeden.

Antonelli tentokrát nezaváhal a vedl od začátku závodu. První z jezdců Premy, pro kterého závod nedopadl dle představ, byl člen Akademie Ferrari, James Wharton. Již brzy se neubránil Dunneovi a Amandovi. Tlačili se na něj i dobře naladěná Weugová s Bedrinem. Rus se prosadil a začal dotahovat Wurze, který měl problém s rychlým Dunnem.

Na špičce měl Antonelli úvodem závěrečné třetiny uspokojující náskok před Camarou, když se po nehodě Belgičana Castra s Koreáncem Hwarangem neutralizovalo. Camara využil této darované příležitosti a po restartu 3 kola před koncem se ve druhé zatáčce posunul na špičku. Za ním kolidovali Antonelli s Dunnem, Wurz letěl do štěrku a i Weugová s Bedrinem přišli o bodovaná místa.

Poslední kolo se pak ani nedojelo: po zlé nehodě pěti jezdců (mezi nimi obě děvčata) středu pole, závod ukončila červená vlajka. Rafael Camara vyhrál závod a zároveň se posunul na špičku šampionátu. Mistrovství pokračuje za dva týdny ve Spa.

Výsledek:

 1. Rafaele Camara, Prema
 2. Kimi Antonelli, Prema
 3. Marcus Amand, US
 4. Kaszper Sztuka, US
 5. Conrad Laursen, Prema
 6. Martinius Stenshorne, Van Amersfoort

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít