Mick Schumacher: Srovnávám se pouze se svým otcem

Mick Schumacher: Srovnávám se pouze se svým otcem

Schumacher junior nemá ve startovním poli královny motorismu žádný vzor. Doufá však, že se od hvězd F1 naučí co nejvíce věcí.

Syn sedminásobného mistra světa Mcihaela Schumachera, Mick, je momentálně už jen krůček od vstupu do Formule 1. Tento rok hájí barvy týmu Prema v „přestupové stanici“, Formuli 2. „Důležité je, že děláme krůček po krůčku,“ řekl Mick v rozhovoru pro britskou televizní stanici Sky Sports F1. „Zatím to tak bylo a Formule 2 by měla být posledním krokem před vstupem do Formule 1.“

Na otázku, zda zůstává královna motorsportu stále jeho cílem, odpověděl zcela jasně: „Ano, tak to je.“

Dvacetiletý závodník už měl možnost vyzkoušet si monopost formule 1, a to v rámci testů v Bahrajnu. Posadil se jak za volant Ferrari, tak i Sauberu. Byť se neztotožňuje s žádným pilotem ve startovním poli, je samozřejmě připraven se od nich něco naučit.

„Nesrovnávám se s hvězdami F1. Samozřejmě, že mým největším vzorem je můj otec. Beru si ponaučení z toho, co udělal, jaké kroky učinil a co udělal jinak než ostatní. Ale samozřejmě, že je ve Formuli 1 spoustu talentovaných jezdců – tak to musí být, jinak by tam nebyli. A je vždycky dobré se s někým z nich bavit a pokusit se od nich naučit co nejvíce,“ uvedl Schumacher, kterému aktuálně patří v Šampionátu jezdců deváté místo.

S týmem Prema vyhrál titul v evropské odnoži Formule 3, se kterým pokračuje i nyní. Možnosti startovat v F2 si velmi cení: „Jsem velmi šťastný, že mohu závodit ve Formuli 2 s týmem Prema, protože mám takový pocit, že tu je práce s pneumatikami ještě o něco náročnější než ve Formuli 1. Pneumatiky se opotřebovávají rychleji, a jelikož nemůžeme používat zahřívací dečky, startujeme na studených gumách. Je to skvělá příprava na Formuli 1, proto jsem opravdu vděčný za to, že mohu v této sérii jezdit.“

Sdílejte na:
Zavřít