Mick Schumacher oficiálně členem juniorky Ferrari

Mick Schumacher oficiálně členem juniorky Ferrari

Potvrzena tak byla zpráva, která je v posledních dnech velmi očekávaná. Schumacherovo angažmá navíc znamená, že chuť si bude muset nechat zajít Mercedes.

Aktuální šampion evropské Formule 3 finalizoval smlouvu, o které se mluvilo minimálně posledních několik dní.

Ferrari nyní potvrdilo, že Mick Schumacher se stane součástí jeho vývojového programu, Ferrari Driver Academy. Spolu s ním budou jeho členy další piloti Formule 2 Callum Ilott a Giuliano Alesi, stejně jako Marcus Armstrong, Robert Schwartzmann, Enzo Fittipaldi či Gianluca Petecof.

Čerstvý nový šéf Ferrari Mattia Binotto byl inženýrem Scuderie v době, kdy Mickův otec Michael v letech 2000 až 2004 s týmem získal pět mistrovských titulů v řadě.

„Pro někoho jako já, který ho zná od narození, není pochyb o tom, že přivítat Micka do Ferrari má jedinečný, emocionální význam,“ řekl Binotto. „My jsme si ho ale vybrali pro jeho talent, lidské a profesionální schopnosti, kterými už se i přes svůj věk odlišuje od ostatních.“

Sám Schumacher, jehož otec strávil v Maranellu 11 sezón, je z angažmá u Ferrari nadšený.

„Je více než jasné, že Ferrari má už odmalička v mém srdci, a stejně tak srdcích celé naší rodiny velké místo,“ řekl Schumacher. „Jsem tedy z osobního pohledu nadšený z této příležitosti.“

Schumacher se pro sezónu 2019 chystá na šampionát Formule 2 s týmem PREMA Racing. Členství v juniorce Ferrari pro něj přitom pravděpodobně bude znamenat první svezení se současnou technikou Formule 1.

Jako příležitost se nabízejí testy v průběhu sezóny, v jejichž rámci musí dva dny každý tým přenechat nováčkům, přesněji řečeno závodníkům, kteří ve své kariéře neodjeli více než dvě velké ceny. Schumacher by se případně mohl objevit také v některém z pátečních tréninků u týmu Haas nebo Sauber.

Sdílejte na:
Zavřít