Mick Schumacher by mohl testovat pro Alfu Romeo

Mick Schumacher by mohl testovat pro Alfu Romeo

Syn sedminásobného mistra světa F1 Michaela je členem juniorského programu Ferrari. Za volant vozu Alfa Romeo by mohl usednout během sezónních testů.

Týmy Formule 1 čekají během sezóny 2019 dvě série testů. Naplánovány jsou na úterý a středu, které následují po velkých cenách v Bahrajnu a Španělsku.

Pravidla přitom nařizují, aby během dvou z těchto čtyř dní daly stáje prostor nováčkům, tedy pilotům, kteří neodjeli více než dva závody.

McLaren má ve svých službách v roli vývojového jezdce Brazilce Sérgia Setteho Câmaru, Williams zase Nicholase Latifiho. Potíž má však Alfa Romeo, jejímž rezervním pilotem je Marcus Ericsson, jenž má za sebou 97 velkých cen.

Alfa Romeo je však partnerem Ferrari, který může sáhnout do svého juniorského programu, jehož členem je právě i Mick Schumacher.

Jak sdělil šéf týmu Frédédric Vasseur, „existuje seznam a Mick je jeho součástí, protože je jedním z kluků ve Formuli 2, který vyhovuje kritériím, aby se mohl nováčkovského testu zúčastnit.“

Francouz dodává: „Zatím jsme se však nerozhodli. Na seznamu je více jmen. Nadále budeme zvažovat jednotlivé možnosti, které máme a projednáme je s Ferrari.“

Není také jasné, během kterých testů by Alfa Romeo nováčky nasadila, rozhodnutí prý bude záležet na technickém oddělení týmu.

„Prioritou číslo 1 je vědět, kdy budeme nasazovat velké balíky nových dílů,“ říká. „Pokud nebudeme na tyto úpravy připraveni v Bahrajnu, můžeme si odbýt nováčkovský test a se současnými jezdci testovat v Barceloně. Nebo to můžeme rozdělit, jet s jedním na jednom testu a s druhým na druhém. Je to technické rozhodnutí.“

https://twitter.com/4everMSC/status/1100438207219552256

Sdílejte na:
Zavřít