Mercedes zvažuje pro VC Itálie nasazení čtrvrtého motoru

Mercedes zvažuje pro VC Itálie nasazení čtrvrtého motoru

Toto Wolff na akci IAA MOBILITY, která se konala v Mnichově, prozradil, že tým z Brackley zvažuje pro nadcházející VC Itálie nasazení čtvrtého motoru, jelikož je zřejmé, že se tým penalizacím v letošní sezóně nevyhne.

Lewis Hamitlon byl v průběhu druhého tréninku na VC Nizozemska nucen odstavit svůj vůz, jelikož měl problém s motorem. Do konce sezóny zbývá 9 závodů a Mercedes Monzu zvažuje jako ideální příležitost k odbytí penalizací.

Wolff v Mnichově řekl: „Naše motory… součástky, které jsou náchylné k selhání, už několikrát selhaly. Tento víkend v Itálii potřebujeme použít další.“

Mluvčí týmu řekl, že ještě nepadlo konečné rozhodnutí, ale že se Monza jeví jako ideální příležitost k obdržení penalizací a přidání čtvrtého motoru do hry. Přestože nebylo řečeno, který jezdec by mohl nový motor nasadit, porucha ze Zandvoortu dělá z Hamiltona žhavého kandidáta.

Poté, co měl Max Verstappen na Silverstonu nehodu a utrpěl velké poškození, je zde velká pravděpodobnost, že i Red Bull bude penalizace v průběhu roku muset podstoupit.

Jelikož Monza nabízí k předjíždění více prostoru než většina ze zbývajících okruhů, je možné, že se ke stejnému řešení uchýlí i Red Bull.

Sdílejte na:
Zavřít