Mercedes věří, že poškození způsobil obrubník

Mercedes věří, že poškození způsobil obrubník

Mercedes věří, že poškození na voze Lewise Hamiltona zbůsobil pravděpodobněji náraz na obrubník než náraz na úlomky z jiného vozu.

Hamiltonovu tempu během úvodního podniku sezóny bránilo poškození zadní části podlahy jeho vozu. Toto poškození rozhodně nepomohlo přítlaku a vyváženosti vozu.

Mercedes odhalil přiblížený snímek tohoto poškození s tím, že šéf strategie James Vowles uvedl, že Hamilton odvedl „fantastickou“ práci aby i přes poškození „ukočíroval“ svůj vůz.

Zatímco Hamilton myslel, že poškození způsobily úlomky, které zůstaly během čtvrtého kola na trati, tým věří, že poškození způsobil náraz na obrubník.

„Během prohlídky Lewisova vozu jsme objevili nějaké poškození v oblasti, kterou nazýváme ‚oblast těsnění pneumatik‘ (tyre seal area),“ vysvětlil Vowles v pozávodním videu od Mercedesu.

2019 Australian Grand Prix F1 Debrief

Debriefing the damage to Lewis Hamilton’s car in the #AusGP and more in our first Pure Pit Wall debrief of F1 2019! 👇

Zveřejnil(a) Mercedes-AMG Petronas Motorsport dne Středa 20. března 2019

„Když se podíváte na fotku, uvidíte úlomky karbonu v oblasti podlahy těsně před levým zadním kolem.

Tahle oblast je velmi citlivá, co se týče aerodynamiky ale také ohledně přítlaku a vyvážení vozu. My si myslíme, že toto poškození vzniklo během závodu, když jsme najeli na obrubník.“

Vowles také vysvětlil, že poškození a ztráta vyvážení Hamiltonovi ublížilo ještě jinak. Hamilton byl nucen prodloužit svůj druhý stint na středních pneumatikách aby se vyhl undercutu ze strany Sebastiana Vettela.

„Lewis měl velmi dlouhý stint na středních pneumatikách aby předešel riziku undercutu od Vettela. Také musel výrazně pracovat s pneumatikami aby ubránil svou pozici.

Ale mimoto, že nám poškození jednoznačně nepomohlo, způsobilo také to, že zadní část vozu byla více nestabilní než obvykle. Odvedl fantastickou práci, že dovezl auto až do cíle.“

Zatímco Hamilton kvůli poškození nemohl bojovat se svým týmovým kolegou Valtterim Bottasem o vítězství, Vowles uvedl, že se nic nemění na tom, že finský pilot předvedl skvělý výkon.

„Valtteri na to měl celý víkend,“ uvedl Vowles. V kvalifikaci jste mohli vidět, že měl na na to získat pole position. Hamilton ale zajel fantastické kolo, které ho posunulo na první místo.

Když se vrátíme k závodu, jeho start byl perfektní. Dokázal hned na začátku jít do vedení a pak už jen každým kolem navyšoval svůj náskok na zbytek startovního pole.“

Sdílejte na:
Zavřít