Mercedes v Maďarsku očekává silnější Red Bull

Mercedes v Maďarsku očekává silnější Red Bull

Šéf Mercedesu Toto Wolff je „stoprocentně přesvědčen“, že technicky náročnější Hungaroring bude hrát v prospěch jejich rivalů. Nejvíce vyzdvihuje Red Bull, který je letos zatím jediným týmem, jenž stuttgartskou automobilku vyzval k přímému souboji.

Mercedes zahájil letošní sezónu dvěma vítězstvími, v obou případech získal na trati tým první a druhé místo.

Jelikož se Ferrari propadlo do středu pole, zůstává jediným rivalem „černých“ šípů Red Bull. Max Verstappen se kvalifikoval druhý v obou rakouských závodech a během GP Štýrska se snažil ubránit pozici před Valtterim Bottasem.

Maďarský Hungaroring je oproti rakouskému Red Bull Ringu technický a pomalý, což by mohlo dle slov šéfa Mercedesu Tota Wolffa hrát do karet Red Bullu.

„Na Red Bull ztrácíme v pomalých zatáčkách, v Rakousku především v zatáčkách 3 a 4. Je to naše slabina,“ vysvětlil Toto Wolff.

„Na rovinkách a v rychlých zatáčkách jsme silnější. Budeme pokračovat ve vývoji a ve snaze pochopit náš vůz o něco lépe.“

„Budapešť je úplně odlišná trať. Vyžaduje přítlak, je tu mnoho pomalých a středně rychlých zatáček. Uvidíme, jak se nám tu bude dařit.“

Obavou nejsou jen pomalejší zatáčky, ale také předpovídané vysoké teploty, s kterými Mercedes v posledních letech bojuje.

„Red Bull tu bude velmi silný, jsem tím stoprocentně přesvědčený,“ řekl Wolff. „Na této trati se jim historicky daří. Zlepšili jsme se tu i my, ale i tak to bude náročné.“

„Musíme se připravit, plně se na Budapešť zaměřit a doufat, že odvedeme skvělou práci.“

Vloni Max Verstappen vybojoval na Hungaroringu svou první pole position a vedl většinu závodu. Lewis Hamilton využil alternativní strategii dvou zastávek a v posledních kolech s Verstappenem svedl souboj. Brit nakonec zvítězil.

Sdílejte na:
Zavřít